AVALEHT

Keskaegses Raevangla hoones (Raekoja  4/6) asuv Fotomuuseum annab ülevaate Eesti fotograafia ajaloost 1840-1940.

Näha saab haruldaste dagerrotüüpide, ambrotüüpide ja ferrotüüpide väljapanekut, ning tutvuda vanade kaamerate ja muu fototehnika ajalooga.

Fotomuuseumi galeriis ja fotohoovis (suvel) toimuvad pidevalt näitused ja üritused. Lisaks saab tellida haridusprogramme nii kooliõpilastele kui täiskasvanutele.

AVATUD

K-E 10.30- 18.00 (piletite müük kuni 17.30) 
T suletud

TOIMUB:

Fotomuuseumi koguhoidjatund “Fotoharuldused” 31.märtsil kell 17.30.

Kui tavaliselt näeb külastaja eksponaate vitriinis või väljapanekul, siis koguhoidjatund annab võimaluse kuni 10 inimesele lähedalt muuseumihoidlas varjulolevaid museaale oma silmaga uurida. Koguhoidja Tanel Verk toob sel korral välja fotoharuldused, unikaalsed eritehnikates fotograafilised kujutised, mida varem eksponeeritud ei ole.

Sissepääs muuseumipiletiga. Osalemisest anna teada aadressil foto@linnamuuseum.ee

——————————————————

Tule ja osale Fotomuuseumi laste ja noorte fotonäitusel “Mina jään pildile. Lapsed pildistavad oma elu”, mis on pühendatud käesolevale laste ja noorte kultuuriaastale. Näitusele ootame fotosid, mis kajastavad lapse/noore igapäevast elu peegeldades seda näiteks sõpruse, mängu, harrastuste, kooli, kodu, pidulike sündmuste jm tegevuste kaudu. Fotosid ootame kuni 15.05.2017 aadressidel foto@linnamuuseum.ee või Raekoja 4/6, Tallinn.

Saadetud fotode ja Fotomuuseumi kogudes leiduvate ajalooliste fotode põhjal koostatud näitus avatakse pidulikult 1.juunil kell 16:00. Kõigile näitusel osalejatele saadetakse kutse. Näitus jääb Fotomuuseumis avatuks terveks 2017. aasta suveks.

Lisainfo:

Kes: Kõik soovijad, plakatile kirjutatud vanuse nõue pole nii range, +/-  1-2 aastat ei ole takistus osavõtuks.

Millega: Pildistamisel võib kasutada kõikvõimalikke vahendeid. Filmikaameraid, digikaameraid, telefone, kui ka isevalmistatud aparaate (näiteks nõelaaugukaamera vms).

Mida: Pildi suuruse, kvaliteedi ja formaadi suhtes piiranguid pole. Kui on tehtud pilt, olgu siis liikuv või liikumatu pilt, siis avada saame seda igal juhul. Eelistatud failiformaatideks on jpg, tif (pildifailid) ja gif (liikuv animatsioon).

Kuidas: Pildi või pildiseeriaga koos ootame autori nime, vanust, kontaktandmeid, pildi pealkirja ja lühikest selgitust.

——————————————————

Grupinäitus “Elukogemus”

avatakse 09.03 kell 17:00

avatud 09.03-02.04.2017

Loe lähemalt

——————————————————

Olesja Semenkova ja Natalia Sizova

näitus “Sõdurid”

avatakse 08.03 kell 17:00

avatud 08.03-02.04.2017

Loe lähemalt

——————————————————

Näitus on avatud 15.03-02.04 Fotomuuseumi salatrepil. Lisaks näitusele saa teada ka kuidas 1979. aastal tabas Poola restauraatoreid töö käigus suur üllatus.Kogu salatrepi looga saab tutvuda Fotomuuseumis.

——————————————————

Kogunetakse Fotomuuseumis aadressil Raekoja 4/6 Tallinn, üks kord kuus, laupäeviti kell 12-13.30 jaanuarist maini 2017. Igal kogunemisel tutvustatakse lühidalt ühte konkreetset aspekti fotograafiast, aga pearõhk on osalejate isiklikul katsetamisel ja praktilisel isetegemisel.  Täpsem info ja registreerimine aadressil: linnamuuseum. ee/fotomuuseum või +372 6448767

Meistriklassi tunde juhendavad Fotomuuseumi juhtivkuraator Anneli Jalava ja koguhoidja Tanel Verk. Ühte tundi mahub kuni 15 osalejat, ühe korra hind on 5 €  ja sisaldab kõiki materjalikulusid. Igasse tundi peab eraldi registreerima, välja arvatud need, kes on maksnud kõigi viie korra soodushinna 20 € ja omavad automaatselt kohta kõigis meistriklassi tundides. Kursuse lõppedes toimub Fotomuuseumis kursuse jooksul valminud tööde näitus.

Meistriklassi tundide ajad ja teemad

  1. 28. jaanuar fotograafia eellugu ja camera obscura ehitamine.
  2. 18. veebruar pinhole kaameraga fotopaberile pildistamine, pildi ilmutamine ja kinnitamine.
  3. 18. märts pildistamise erinevad nipid – sügavusteravus, optiline illusioon.
  4. 22. aprill stuudios ja keskkonnas väikeesemete pildistamine.
  5. 20. mai gif-pilt ja time-lapse/animatsioon.

——————————————————


Aastanäitus “Kaherattalised Eestimaa teedel” on avatud 2017. aasta maini

Näitusel tutvustatakse 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi esimese pooleni Eestimaal sõitnud jalg- ja mootorrattaid, mis lihtsustasid fotograafide igapäevatööd. Samu sõiduvahendeid, millega fotograafid mööda Eestimaad ringi sõitsid, kasutasid nad ka töövahendite transpordiks ja laatadel pildistamise rekvisiidina. Näitusel on eksponeeritud palju huvitavaid fotosid, kus inimesed jalg- ja mootorratastega poseerivad. Lisaks on välja pandud nii tolleaegne jalgratas kui ka mootorratas ning nendega seotud esemed ja aurahad.

Esineb muusik Jennifer Marisse Cohen

Kuraatorid: Taavi Veiler, Merili Reinpalu
Kunstnik: Anne Järvpõld

Näitus on Fotomuuseumi teisel korrusel avatud kuni mai 2017.

——————————————————

Loe lähemalt

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.