Haridusprogrammid

Kaherattalised Eestimaa teedel

Vaatame näitust „Kaherattalised Eestimaa teedel“ ja räägime jalgrataste ja mootorrataste ajaloost. Tutvume jalgratta ja mootorratta konstruktsiooni põhiosadega. Saab ise joonistada kas jalgratta või mootorratta ning lasta ennast sellega koos pildistada. Tunni lõpetab viktoriin.

Programm on mõeldud eelkõige koolieale. Programme korraldatakse gruppidele, hind 3 EUR osaleja kohta.

Jalutuskäik vanadel postkaartidel

Tutvume Tallinna ajalooga vanu fotopostkaarte vaadates. Jalutame vanalinnas ja otsime üles vanadele postkaartidele üles pildistatud kohad. Saab ise üles pildistada samad vaated vanu postkaarte kasutades. Tund lõppeb Fotomuuseumis, kus arutletakse tehtud piltide üle.

Programm on mõeldud eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Programme korraldatakse gruppidele, hind 5 EUR osaleja kohta.

Põnevad pildimasinad (camera obscurast iPhone`ni)

Tutvume vanade kaamerate ekspositsiooniga ja saame teada huvitavaid fakte fotoajaloost. Vaatame, kuidas töötab Eesti kõige suurem kaamera. Võtame lahti ühe vana kaamera ja uurime millistest põhilistest osadest koosneb fotokaamera. Tund lõppeb viktoriiniga.

Programm on mõeldud eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Programme korraldatakse gruppidele, hind 4 EUR osaleja kohta.

Camera obscura

Räägime ajast enne fotograafia leiutamist. Saame teada, kuidas kuulsad maalikunstnikud enne fotograafiat kasutasid maalimisel fotoaparaadi laadseid seadmeid, et lihtsustada perspektiivi kujutamist. Iga programmis osaleja ehitab endale camera obscura ja saab tuttavaks optika põhiliste reeglitega.

Programm on mõeldud eelkõige vanemale koolieale ja täiskasvanutele. Programme korraldatakse gruppidele, hind 5 EUR osaleja kohta.

Kas raevanglas kummitab

Programmi eesmärgiks on tutvustada ainulaadset hoonet Tallinna linnapildis. Juttu tuleb hoone arhitektuurist, maja algsest funktsioonist ning tema käekäigust läbi sajandite. Räägitakse ka õigusemõistmisest keskaegses Tallinnas ning rae ja raevangla koostööst.

Programm on mõeldud eelkõige koolieale ja täiskasvanutele. Programme korraldatakse gruppidele, hind 5 EUR osaleja kohta.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.