Kogud

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim museaalide kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 64000 fotot ja negatiivi. Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis.

Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1870. aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid.

Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide Johannes ja Peeter Parikase, Nikolai Nyländeri, Johannes Mülberi ja Carl Sarapi töödega. Fotomuuseumi iga-aastased populaarsed püsinäitused on koostatud ainult oma kogu varade põhjal.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse 864 ajaloolist fotoeset, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera “Minox”.

Eestis leiutatud pisikaamera “Minox” Fotoajaloo mõistmisel on abiks vanad ja uued fotoõpikud ning – kataloogid.

Fotomuuseumi dokumentaalkogu sisaldab 1961 huvitavat trükist ja käsikirja. Õnnitluspostkaartide kollektsioon (1374 museaali) võimaldab jälgida postkaardi arengut lühiteatest kauni piltpostkaardini.
—————————————————————————————————
Fotomuuseumi kogude kasutamine on tasuline.

Kogude kasutamiseks palume eelnevalt kokku leppida telefoni teel. tel. 644 87 67

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.