PROJEKTIRUUM

2016 a. septembrist alates on Fotomuuseumis avatud lisaks galerii “Lee”le uus näitustepind projektiruum, mis saab olema kunsti, foto ja kollektsionääride päralt. Projektiruumi galeriipind on lihtsalt kohandatav autorite vajadusi silmas pidades. Projektiruum asub Fotomuuseumi esimesel korrusel.

Olesja Semenkova ja Natalia Sizova

näitus “Sõdurid”

08.03-02.04.2017

Meie maailma olukord on selline, et kõige tähtsaim on informatsiooni edastamine. Praeguses multikultuurilises ühiskonnas on kultuuri säilitamine üks tähtküsimustest. Kultuuri panustamine ja edendamine, kultuuri olemasolu sõltub kultuuri sees levinud informatsioonist. Teiste sõnadega meie kultuur sõltub sellest, kuidas meile edastatakse infot.

Kõik me kuulame uudiseid: üks vaatab telerit, teine surfab uudisteportaalis, kolmas kuuleb uudiseid juhuslikult õues. Kõik on informatsiooniväljas, aga siiski reageerivad erinevalt: kes hakkab kirjutama netis kommentaare, mõnele teisele on ükskõik jne.

Autor kasutas ka selle „uue ajastu relva“ – informatsiooni ja proovis selle abil inimese olemust näidata, ühelt poolt selle väärtust ja tähtsust, teiselt poolt tähtsusetust – vaadelda inimese ego lähemalt ja suurena, maailma mastaabis. Töö näitab kahte erinevaid positsiooni- fotoportreed näitavad tegelasi suurtena ,, võimsatena“,  savist tegelased näitavad, et see mis meile tundub võib olla ei kattu sellega, mis tegelikkuses on.

Näitusel portreteeritud tegelased kujutavad psühhiaatriast tuntud 12 põhilist psühhopatoloogiat, mis esindavad inimeste mitmekülgset olemust. Teiste sõnadega meil kõikidel on 12 varianti, kuidas me võime reageerida probleemidele.

Olesja Semenkova

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.