UUDISED

JAANI SEEK ON SULETUD SEOSES EHITUSEGA!

Kõik haridusprogrammid toimuvad Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas aadressil Vene tn 17!

Jaani Seegi muuseumi infokiri, kevad/ suvi/ sügis 2016

Jaani Seegi muuseumist on viimase viie aastaga saanud üks lemmikpaik Tallinna ja Eesti lasteaedadele ja koolidele, kus osaleda haridusprogrammidel ning õppida ajalugu.

Algaval hooajal saab külastada juba armsaks saanud haridusprogrammi „Ole ise arheoloog!“, aga ka täiesti uut „Elevanditäid ja muumiaessents“.

Suurim uuendus on, et mõlemad programmid hakkavad toimuma Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas aadressil Vene tn 17, kuna Jaani Seegi muuseumi ees toimuvad sellel aastal suuremad ehitustööd, mis raskendavad juurdepääsu muuseumisse. Lisaks võivad ehitustööd olla kohati väga lärmakad.

Haridusprogrammi „Ole ise arheoloog!“ saab külastada ajavahemikul 23. mai – 12. juuni ning 26. september – 06. oktoober 2016.a.

Uut haridusprogrammi „Elevanditäid ja muumiaessents“ saab tellida aastaringselt alates 03. maist 2016.a.

Kõik programmid toimuvad eelregistreerimisega muuseumi lahtiolekuajal ehk T- P 10.30–18.00; muul ajal kokkuleppel.

HARIDUSPROGRAMMI TELLIMINE: haridus@linnamuuseum.ee või 6155183.

Tallinna Linnamuuseumi haridusprogrammide valikuga saab tutvuda meie koduleheküljel www.linnamuuseum.ee.

Haridusprogrammide voldikut saab alla laadida kasutades järgmist linki:

https://issuu.com/tallinnalinnamuuseum/docs/tlm_2015_haridusprogrammid2

Muusemiöö 2015

Jaani Seegis kõlavad 2015 aasta muuseumiööl ehted ehk siis avatakse Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala tudengite bakalaureuse lõpunäitus.
Näitusel on esitatud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala tudengite läbilõige õpingute jooksul tehtud töödest. Eksponeeritud on kontseptuaalne ehe ja sepis. Tööd varieeruvad nii oma suuruses kui materjalis – puidust kullani, rauast rediseni.
Jaani Seegis on muuseumiööl veel üllatusi, tule kohale ja sa näed!

Jaani Seek on muuseumiööl tasuta avatud kell 18.00-23.00.

Laupäeval, 16.mail kell 18 avatakse Jaani Seegi muuseumi paviljonis Eesti Kunstiakadeemia ehte-ja sepakunsti eriala bakalaureuse tudengite lõpunäitus “PINNAALL”.

Näitusel on esitatud ehte- ja sepakunsti eriala lõpetajate läbilõige õpingute jooksul tehtud töödest. Eksponeeritud on kontseptuaalne ehe ja sepis. Tööd varieeruvad nii oma suuruses kui materjalis – puidust kullani, rauast rediseni.

Näitusel osalevad: Edgar Volkov, Eveli Ait, Kadi Veesaar, Moonika Kase, Olav Surva, Triin Kukk, Viktorija Domarkaite, Kelly Toode, Elis Ilves, Getter Ziugand, Helen Kristi Loo, Triin Kukk, Miikael Danieljants, Mihkel Kaarma, Andreas Lichfeld

Tudengite töid on juhendanud: Eve Margus-Villems, Piret Hirv, Rait Siska, Tanel Veenre, Ulvi Haagensen, Nils Hint, Philip Sajet, Heigo Jelle

Teaser: https://vimeo.com/126471045

Link FB üritusele: https://www.facebook.com/events/834938736542514/

Näitus “PINNAALL” on avatud 16.mai – 28.mai 2015  K-L 11.00-16.00

Hooaja lõpetamine

Oktoobris toimusid selle hooaja viimased üritused ja haridusprogrammid ning novembrist on maja talvepuhkusel. Hoidlasse rändavad ka meie eksponaadid. Sel sügisel aitasid neid kokku pakkida noored vabatahtlikud Tallinna 21. Koolist.

PILTE VAATA SIIT

Infopäev õpetajatele

Tallinna Linnamuuseumi (Vene tänav 17), Fotomuuseumi ja Jaani Seegi ühine infopäev õpetajatele 2014/2015 õppeaasta haridusprogrammidest toimub kolmapäeval 1. 10 kell 15.00 Jaani Seegis, Väike-Pääsukese 5 (Tartu maantee läbimurdel, Swissoteli lähedal)

Peale infopäeva Jaani Seegi tutvustus ja kohvilaud

Info ja registreerimine: kristi.paatsi@linnamuuseum.ee või 6155184, 6155193

Olete oodatud!

28.09.2014

Teadlaste Öö Jaani Seegis

VAATA FOTOSID SIIT

Selleaastane Teadlaste Öö on pühendatud liikumisele ja haiguste ennetamisele. Keskaegse hospidali varemetel saab sel puhul lähemalt tutvuda erinevate juba keskajal kasutusel olnud ravimtaimedega ning kuulda, mida kõike teadlased luustike põhjal keskaegsete inimeste tervise kohta öelda oskavad.

KAVA:

17.30 – 20.30 on avatud töötuba: saame teada, kuidas keskajal erinevaid ihuhädasid ennetati ja raviti ning proovime ka ise mõne vana ravimi kokku segada (omatehtud segu saab valmistaja kaasa!)
20:00 räägib antropoloog Raili Allmäe (Tallinna Ülikool) sellest, mida üks luu-uurija luude põhjal inimese kohta teada võib saada ja mida me teame tänu sellele Eesti keskaegsete linnade elanikest, nende tervisest, toitumisest ja haigustest

Selleks õhtuks muuseumisse üles seatud väikeses püstijalakohvikus saab maitsta erinevaid taimeteesid ja mõnusat teekõrvast.

Teadlaste Öö kohta loe lähemalt siit:

Eesti Ajaloomuuseum ja Tallinna Linnamuuseum kutsuvad elamuslikule ekskursioonile

“AVASTA KESKAEGNE TALLINN!”

Kaks Tallinna muuseumi pakuvad suurepärast võimalust tulla ka 16. septembril ringkäigule, mis aitab tundma õppida oma linna ja selle lugu.

Mis asus keskajal Stockmanni kaubamaja kohal? Kus toimusid Indrek Hargla kirjutatud apteeker Melchiori lugudes aset leidvad sündmused? Kus asetses keskajal Tallinna linna piir? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saate vastuse ringkäigul “AVASTA KESKAEGNE TALLINN!”

Ekskursioon koosneb kahe muuseumi, Suurgildi hoone ja Jaani Seegi muuseumi, külastusest koos näituste kuraatoritega.

Esmalt tutvutakse Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatud näitusega „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks”. Näitus räägib kunagisest eeslinna elust nüüdisaegses linnasüdames. Lisaks rikkalikule leiumaterjalile saab näha fotokogu abil taaselustatud paarisaja aasta taguse linna tänavamiljööd.

Näitust tutvustab ja retke läbi linna juhatab Krista Sarv.

Seejärel liigutakse koos Jaani Seegi muuseumisse, kus paiknes keskajal Püha Ristija Johannese hospidali keskaegne kompleks (eraldatud asutus keskajal levinud haiguse pidalitõbi põdejate jaoks). Jaani Seegi lugu tutvustab kuraator Kadri Nigulas.

Ringkäik algab teisipäeval 16. septembril kell 17.30  Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonest (Pikk 17, Tallinn) ja jätkub ühise jalutuskäiguga läbi vanalinna Jaani Seegi muuseumisse (Väike-Pääsukese 5, Tallinn). Ekskursiooni täispileti hind on 5 eurot Suurgildi hoones pluss 1.30 eurot Jaani Seegi Muuseumis. Sooduspileti (pensionärid, õpilased ja üliõpilased) hind on 3 eurot Suurgildi hoones pluss 0.60 eurot Jaani Seegi Muuseumis.

Kestvus orienteeruvalt 2 tundi. Ekskursioon toimub eesti keeles. Jaani Seegi muuseumis tasumine võimalik vaid sularahas!

NB! Grupp on täitunud ja seetõttu on registreerimine lõppenud!

Fotol: Arheoloogilised kaevamised Tallinnas Tartu maanteel endise Jaani seegi ehk Kivisilla eeslinna alal. Fotograaf:Toomas Huik.

Perepäev LEIUST LOOKS

30. augustil

PEREPÄEVA FOTOD LEIAD SIIT!

KAVA:

13.30 – 17.30 Arheoloogilised mängud

Nooremad külastajad saavad proovida arheoloogi tööd liivakastist leide otsides, vanemad müüride kõrgusi mõõtes

14.00, 15.00, 16.00 ja 17.00 15 minutit arheoloogiast

Lühike ja haarav pilguheit sellele, kuidas arheoloogid asjade kaudu inimest uurivad

Lisaks iseseisev otsimismäng ja muud põnevat!

Osavõtt muuseumi piletiga (1.30/0.60 eurot) – NB! muuseumis saab tasuda ainult sularahas!

Ekskursioon “Keskaegsest hospidalist kaasaegse city´ni”

7., 14. ja 21. augustil toimuvatel ringkäikudel tutvume praeguse Tallinna pilvelõhkujate linnaosa ajalooga. Alustame Jaani Seegi paviljonist keskaegse Püha Johannese hospidali müüridelt ning jätkame jalutuskäiguga ümbruskonnas.

Ekskursioon algab 18.00 ja kestab umbes ühe tunni. Osavõtt muuseumi piletiga: 1.30/0.60 EUR

Osavõtuks palume registreerida tel 53473981 või seek@linnamuuseum.ee. Registeerimisel märkida, millisel kuupäeval soovite osaleda.

Jaani Seek muuseumiööl, 17. mail:

Jaani Seegi täht särab sel aastal muuseumiööl esimest korda:

  • Ringkäik Jaani Seegis ja ümbruskonnas. 18.00 (eesti keeles) ja 19.00 (inglise keeles)
  • Lastele mäng „Hakka arheoloogiks!“ – räägime sellest, kes on arheoloog ja mida ta teeb, proovime ise kätt kaevamisel liivakastis ning nuputame koos, milleks leitud asju kunagi kasutati. Algus igal täistunnil 18.00-21.00

Jaani Seek on muuseumiööl tasuta avatud kell 18.00-23.00

Tallinn Music Weeki kontserdid

Tänavu on Jaani Seek esmakordselt Tallinn Music Weeki esinemispaikade seas. Linnalava programmi kuuluvad tasuta kontserdid toimuvad 27. ja 28. märtsil:

27. 03

16:30 State of Zoe

17:00 NEON NOIR

17:30 Latvian Voices (LV)

18:00 I Wear* Experiment

28.03

16:30 LAROF

17:00 Of Roofs, Genes And Stolen Meanings

17:30 St. Cheatersburg

18:00 Kreatiivmootor

Olete oodatud!

Jaani Seeki soojendab Cramo Estonia.

Linnalava kontserditega kursis olemiseks saab sündmusega liituda Facebookis.

Loe lähemalt Tallinn Music Weeki kohta

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.