Ekspositsioon

Ekspositsioon koosneb püsiekspositsioonist ja vahetatavatest näitustest. Püsinäitusel on välja pandud muuseumi nukukogus esindatud kaunid portselanist ja biskviitportselanist nukud kuulsatelt Saksa nukufirmadelt Simon& Halbing, Armand Marseille, Kestner, Schoenau- Hofmeister jt. 19. saj. lõpust ja 20. saj. esimestest aastakümnetest.

Samasse aega kuuluvad imeilus suur portselannukk Helene ja moenukk Bebe Parisiane, mis on valmistatud Prantsuse firmas Jumeau.

Poissnukk on valmistatud firmas Kämmer & Reinhardt, kus 1909. a.-l alustati karakternukkude tootmist.

Omaette grupi moodustavad 1930.-tel aastatel Eestis valmistatud suured papjeemašeest nukud.

Ei puudu ka 110 aastase ajalooga tselluloidnukud nii sõjaeelsest kui sõjajärgsest perioodist W. Disney hiirepaar Miki ja Minni, suveniirnukud pea kõigist maailmajagudest, – neist huvitavaim vahetatavate parukatega jaapanlanna aastast 1900.

Meie kogudes on ka hea valik kaasaegseid portselannukke, mis välimuselt ja riietuselt meenutavad oma peaaegu 100-aastasi eelkäijaid.

Nukkudega mängimise juurde kuuluvad nukuriided, nõud, mööbel, vankrid jne. Leidub enam kui poole sajandi vanuseid karusid jm. mänguloomi.

Väikeste poiste tähelepanu paelub sõjalaev aastast 1910, mis kuulus Maarjamäe lossi omaniku krahv Orlov- Davõdov´i lastele. Näha saab ka autosid, busse, lennukeid ja ronge ning uhket puidust kahurit 1930. a.-test.

Vanim nukumaja pärineb aastast 1910 koos omaaegse sisustuse ja nelja portselannukust elanikuga. Haruldaseks eksponaadiks on vahetatavate kulissidega nn. pappteater 19. saj. keskpaigast.

Ajastutele omast meeleolu aitavad luua fotod mängivatest lastest.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.