Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum maskoti konkurss on lõppenud

Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumi 15. juubeliaastal korraldatud maskoti konkurss on nüüdseks õnnelikult lõppenud.

Konkursile laekus 12 tööd, mis kõik kvalifitseerusid. Materjalidest on esindatud nii tekstiil kui puit.

Muuseumi sisese otsusena ei anta maskoti konkursil välja peaauhinda, sest esitatud tegelastest ei kanna keegi visuaalselt seda õiget „muuseumi“ tunnet. Ometi jääb muuseum laekunud töödega rahule, sest tööd on hästi tehtud ja seotus mäluasutusega on olemas.

Konkursile laekunud tööd on väljas TLM Lastemuuseumi püsiekspositsioonis.

Ajakirja Käsitöö eripreemia kuulub Tuuli Silberi tööle „Mummik“. Ajakirja peatoimetaja Ele Praks ütles, et valik oli raske, sest iga töö oli omanäoline ning lähemal vaatlusel vägagi üllatuslik. Konkursil osalenud meistritega võetakse ühendust, et täpsustada auhindade üleandmist.

Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum maskoti konkursi toetasid AS A. Le Coq, ajakiri Käsitöö, AS Marmiton, AS Olerex, Taibula ja Tallinna Ettevõtlusamet.

“Teeme ise 1000 nukku” näitusest

Tallinn Treff Festivali ajal oli vanalinna hoonete akendele välja pandud üle 1200 isevalmistatud nuku. Need, enamjaolt teatrinukud, on valminud 1000 nuku projekti raames, mis sai alguse 2009. aasta oktoobris.

Üle-Eestilise rändnäituse „Teeme ise 1000 nukku“ esimene näitus avati Tallinnas Nurmenuku raamatukogus 6. jaanuaril 2010. Eelmise aasta suvel oli nukkude koduks Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum ja seejärel rõõmustasid nukud külastajaid Jõhvis, Kehras, Võrus, Pärnus ja Viljandis. Näitusega liitusid ka projekti „100 nukku Hiiumaalt“ käigus tehtud nukud. Eestimaa eri paigus toimunud nukumeisterdamise töötubades õppisid nii lapsed kui ka täiskasvanud tegema nukke mitmesugustest materjalidest. Näitusel on käpik- ja näpunukke, pulk- ja varrasnukke, torbik- ja siluettnukke, marionette ning veel palju erinevaid nukke.

Pärast Treff festivali võis selle näituse nukke kogu suve jooksul näha NUKU muuseumi akendel aadressil Lai 1, Tallinn. Tulevikus eksponeeritakse kõik näituse nukud NUKU muuseumis eraldi neile mõeldud ruumis. Nukud leidsid NUKU muuseumis Tallinna vanalinnas endale kodu! 

Täname kõiki, kes sellest projektist osa võtavad! Projekti juht on Harry Gustavson.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.