Uus näitus!

“MUINASJUTU-VANAEMA JUTULÕNGAKERA”

Tegemist on hubase vanaema toaga, kus võib kohata muinasjuttu erineval kujul – seda kuulata, lugeda, mängida, vaadata, kirjutada ning ka ise jutustada. Pealtnäha tavaline riidekapp võib hakata kõnelema ning peita endas muinasjutumetsa, tegelased raamatulehekülgedel aga ühtäkki ellu ärgata ning liikuma hakata. Vana puhvetkapp peidab endas aga jutuvestjate lugusid Setumaalt. Võlupuu esitab küsimusi muinasjuttude kohta ning aitab meenutada, millised on neile iseloomulikud tunnused. Vanaema juurest ei puudu ka pannkoogid – sedapuhku on tegemist jutu-pannkookidega, millega mängides saab ise ühe uue muinasloo veerema panna.

Näitus sündis tänu muuseumi jõudnud tekstiilist lamenukkudele, mille autoriks on muinasjutu-vanaemaks kutsutud Leelo Vau (1921-2010), kes 1980ndatel aastatel nendega mööda Eestimaad ringi rändas ja nii lastele kui täiskasvanutele muinasjutte vestis.

Enamikul meist on lapseeamälestusi hetkedest koos oma vanaemaga. Vanaemad on olnud need, kel aega lapsega koos toimetada, ringi käia ja sinna juurde lugusid jutustada. Need lood saadavad inimest tihtipeale kogu ülejäänud elu – niivõrd tähtis on see, mida kogetakse lapsena.

Käesolev näitus ongi pühendatud kõigile vanavanematele, kes armastavad lastele lugusid rääkida ning püüab tuletada meelde, et praegusel kiirel ja pealiskaudsel ajal on ülioluline leida aega silmast-silma kohtumisteks, et päriselt üksteist kuulata ja lugusid rääkida.

Täname: ERR heliarhiiv, Rahvusarhiivi filmiarhiiv, Ants Vau erakogu

Näituse koostas: Tuuli Silber

Kujundasid: Anneliis Aunapuu ja Tuuli Silber

Kaastekstid: Risto Järv, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Piret Päär

Animatsioon: Animailm OÜ

Toetas Kultuurkapital

“KAISUKARUDE MAAILM” – Jana Huul`i autorikarud

Võru kunstnik Jana Huul tõi kaisukaru sünnipäevakuu tähistamiseks näitusele oma autorikarud, kes kõik on sündinud vanadest villastest kampsunitest. Igaühel neist on oma isikupärane nägu ja lugu.

Näitus on avatud kuni 12.03.2017

“Miks herned lendavad?”

Ulla Saare illustratsioonid Kairi Look`i raamatule „Piia Präänik kolib sisse“.

Tänaseks on ilmunud juba 10 Ulla Saare humoorikate väikese krutskiga piltidega lasteraamatut. Esimene neist „Lift“ (autor Kätlin Vainola) ilmus aastal 2013. Praegu on trükikojas veel paar uut teost küpsemas. Kunstnik ise tunneb suurt heameelt, et ta saab teha tööd, mis aitab Eesti autorite tekste lastele lähemale tuua. Käesoleva näituse tööd on kõik pärit imevahvast raamatust „Piia Präänik kolib sisse“, mille autor on kõikide oravate sõber Kairi Look. Lisaks Piiale tegutsevad raamatus veel ema ja isa, viinerite suurim vaenlane kass Nuustik, suure švammsoenguga onu Rasmus, KS (Karude sõps) Kanada Jack ja kaneelisaiade võlur koer Parun. Kõik need tegelased on ka näitusel esindatud. Tule proovi nad piltidelt üles leida!

Näitus avatud kuni 12.03.2017

Meie majas veel vaadata

Avatud püsiekspositsioon “Need vanad armsad mänguasjad”

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.