Uus! Valik töid Piparkoogimaania 2016 näituselt „Mets“

Näha saab väikest valikut Pärnu mnt. Disaini- ja arhitektuurigaleriis 8.12.2016-04.01.2017 eksponeeritud piparkoogikunstist.

Ka mitmel varasemal aastal on see olnud tänuväärne võimalus neile, kes kiires pühadeaegses saginas suurele näitusele ei jõudnud. Piparkoogimaania on juba 11. korda toimunud piparkoogist kunsti näitus, mis on kunstnike, disainerite ja teiste loovinimeste jõulukingitus linnarahvale.

Seekordsel väljapanekul on esindatud kõiksugu metsaasukad – karu, ilves, orav, kotkas, liblikad, lepatriinud, aga ka tegelased metsa müstilisema poole pealt – ussikuningas, põhjakonn, kanajalgadel maja, metsainglid, ürg-mutid ja paar salapäraste elanikega asustatud kändu.

Väljapanek jääb avatuks kuni 29. jaanuarini k.a.

Uus näitus “Kajaka unenägu”

Huvikeskuse „Iidam ja Aadam“ väiksel armsal lasteloomingunäitusel saab näha kunstiklubi 2-11 aastaste laste töid, mis seekord on kõik merehõngulised. Teine osa näitusest on üleval Kadriorus Vesivärava kohvikus. Ajaloohõnguline keskus/klubi „Iidam ja Aadam“ asub Kadrioru ja Torupilli piiril Laulupeo tänavas. Juhendajad Vivika ja Airi on kaks noort ema, kellele laste kunstihuvi hoidmine ja toetamine on südameasjaks. Me soovime oma tegevusega luua võimalused ja keskkonna, kus rahvakultuur, roheline mõtteviis ja kaunid kunstid jõuaksid põimununa lasteni ja neis säiliks soov seda tarkust hoida ja kalliks pidada.

Vitriininäitus “Mängumeri”

Ajamere lained on meie muuseumi uksest sisse uhtnud igasugu toredaid aardeid, millest merekultuuri-aastaks oleme välja otsinud just merega seonduvad. Enamik pärineb nõukogude perioodist, mõni näide (vanas puhvetkapis) ka sõjaeelsest ajast.

Piret Räni pildinäitus trepigaleriis

PIRET RÄNI illustratsioonide näitus “NÄULIINE, SÄDE ja teised“

Piret Räni on illustraator, kes kirjutab ise lastejutte, kuid on joonistanud pilte ka teiste kirjanike raamatutesse. Kõige tätsamaks peab ta üleni oma tehtud raamatuid. Tegelikult enamik neist oma raamatutest on veel sahtlis kinni ja ootavad võimalust sealt välja lipsata. Sellel näitusel ongi võimalik piiluda pilte veel avaldamata raamatutest, näiteks väikese vallatu tüdruku Säde tegemisi. Samuti on siin näha Näuliinet ja tema sõpru. Raamat “Näuliine nunnikute külas” ilmus 2013. aastal koostöös kirjastusega Dolce Press.

Näitus avatud: 02.03 – 15.09.2016


ETV2 saate “LASTETUBA” JÕULUEHETE KONKURSI TÖÖDE NÄITUS

Lastetuppa saadeti kokku 327 kuuseehet. Kõige rohkem oli paberist valmistatud ehteid: lumehelbeid, kette, joonistusi, millel riputamiseks aas külge tehtud, lisaks kasutati palju jäätisepulki, lõnga, soolataigent ja käbisid.
Kõige noorem osaleja oli 11-kuune, kõige vanemad olid aga 13-aastased lapsed, osa võttis ka 4 lasteaiarühma.
Tule ja otsi üles oma ehe!
Väljapanek jääb avatuks kuni 17. jaanuarini.

Uus näitus trepigaleriis!

“INGLI VALGUS”

- Reet Helisabeth Karmi illustratsioonid Hille Karmi kogupereraamatutele “Ingli valgus”, “Joosep ootab Jõuluvana”, “Joosep läheb Jõuluvanale külla”

Näitus „PABERIST VÕLUTUD mudelid ja muud loomad“

Näitus avatud kuni 1.12.2016!

Paberist mänguasjad Tallinna Linnamuuseumi kogudest ja esemed, mida võluvad paberist täiskasvanud, kes lapsepõlves end sellest materjalist võluda lasid.

Samuti saab teada mis on paber, kuidas seda tehakse ja milline on tema ajalugu.

- Sirvimiseks vanad „Tähekesed“ ja paberist meisterdamiseraamatud erakogudest

- Võimalus ka ise paberist võlumist proovida!

Lisainfo näitusega kaasnevate muuseumitundide kohta leiad Haridusprogrammide alt.

Vitriininäitus “IGAÜHEL OMA PILL”

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla tähistab muusika-aastat näitusega „Igaühel oma pill“. Oleme muuseumikogust välja otsinud praeguste väikelaste emade-isade lapsepõlvest pärinevad mängupillid. Enamik neist on valmistatud 1970.-1980.ndatel Eestis ja mujal Nõukogude Liidus. Samuti kuulub näituse juurde võimalus lehitseda vanu kooli-laulikuid. Loodame, et kõik see aitab elustada nii mõnegi toreda muusikaga seotud mälupildi, mida nüüd oma lastega jagada.

HETKED “SUPILINNA SALASELTSI” VÕTTEPLATSILT trepigaleriis

Näha saab fotograafide Liisi Anvelti ja Heikki Leisi jäädvustatud meeleolukaid hetki filmi valmimisest.

“Supilinna Salaselts” on Mika Keräneni populaarsete lasteraamatute põhjal vändatud seikluslik koguperefilm, mis räägib neljast julgest lapsest, ühest suurest müsteeriumist ja igati armsast, kuid endas paljusid saladusi peitvast Supilinnast. Tänavu 15. mail esilinastuva filmi võtted toimusid eelmisel suvel Tartus ja Lõuna-Eestis. Laste rollidesse kandideeris üle 5800 lapse.

Näitus avati ajal, kui käimas olid Kalamaja päevad. Sarnast piltidel peegelduvat romantilist agulimiljööd võib kohata ka siinsamas Kalamajas. Nii võib Supilinna ja Kalamaja pidada omamoodi (hinge)sugulasteks.

Küllap on ka siin, ühes pealinna puitasumis peidus mõni saladus või müsteerium, mis ootab, et kohalikud lapsed selle lahendaks…

Näitus valmis koostöös NaftaFilms OÜ-ga Tallinna Linnamuuseumi toel.

Foto: Heikki Leis

Lasteraamatu “Unerong” illustratsioonid trepigaleriis

Anne Linnamägi loodud kaunid ja unenäolised pildid Triin Soometsa uneluuletusele “Unerong”, mis ilmus raamatuna 2013. aastal

Uus näitus! “Perekond. Koos mängimine”

Sabina Palm`i tekstiilist autorinukkude ja -loomade näitus. Mänguasjade loomiseks sai autor tõuke norra disainer Tone Finnanger`i loomingust, kelle lõigete alusel hakkas oma nukke looma. Ajapikku arendas ta välja oma stiili. Lisaks tekstiilile on ta nukke loonud ka voolimise ja papjee-mašee tehnikas. Inspiratsiooni allikaks on meie tavaelu, mõni loetud raamat või nähtud pilt, teiste meistrite tööd. Autori sõnul peitub käsitööna valminud mänguasjas palju soojust ning ta soovib, et tema loodud mänguasjad ühendaksid lapsi ja nende vanemaid.

Näitus jääb avatuks kuni 30.juunini k.a.

Väikest osa Sabina Palmi loomingust saab näha ka Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla kuni 31.augustini

VITRIININÄITUS KUNSTNIKUNUKKUDEST

Alates 4.märtsist saab muuseumi teise korruse vitriinides näha kaasaegse nukukunstinäitust “LĖLĖLAND” (eesti keeles “Nukumaa”), mis oli esmakordselt eksponeeritud Leedus Vilniuse raamatumessil 19.-22. veebruarini käesoleval aastal.  18 osalevat kunstnikku on nukuvalmistamisele lähenenud väga erineval viisil – kasutatud on puunikerdust, papjeemašeed, voolimist, tekstiili, sealhulgas on esindatud  ka waldorfnukud. Näituse kuraator on Tiia Mets. Osalevad kunstnikud: Maris Aare, Ursula Aavasalu, Sveta Aleksejeva, Svetlana Bezdomnikova, Tatjana Jakovleva, Maaja Kalle, Kaili Kask, Terje Kiho, Raivo Koit, Airi Look, Ave Maser, Piret Mildeberg, Jüri Mildeberg, Leenamari Pirn, Sirje Raudsepp, Grete Saluste, Evelin Vassar.

Väljapanek jääb avatuks 26.04.2015

Uus näitus “MINU EESTI SÜNNIPÄEV” trepigaleriis

Alates 21.02 saab muuseumi trepigaleriis vaadata väikest valikut ETV2 saate “Lastetuba” korraldatud joonistuskonkursi töödest. Teine valik on eksponeeritud Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla. Võistlusele saadeti ligi 1000 joonistust kõikjalt Eestist, kaugeim lähetus on pärit Hispaaniast. Noorim osaleja oli vaid aastane, vanim 13-aastane. Osalejate hulgas oli ka 31 lasteaiarühma, kunstiringi ja kooliklassi. Žüriile enim meeldinud pildid hakkavad ETV2 eetris jooksma video-klippidena. Peaauhinnaks oli AHAA teaduskeskuse perepääse, mille võitis 6-aastane Lota-Liisa Kivipalu Kiviõlist, lisaks loositi saates välja teisigi toredaid auhindu.

Näitus jääb avatuks 29.märtsini k.a.

Lapsed, kelle pildid on siin näitusel, (vaata nimekirja allpool) saavad  kinkepileti muuseumi külastamiseks kogu perega näituse lahtiolekuajal -kuni 29. märtsini (k.a.). Pileti saab kätte kassast.

Osalejad näitusel Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla:

VANESSA VAIKLA /7a./Rae vald

PAULA-MAI PARV /Tartu

KRISTIINA LEPPIK/8a./Türi vald, Põikva küla

TRIINU VALDNER /5a./Tallinn

OTTO SAMUEL/6a./Tallinn

MARTA LUCIA PÕLLUSTE/6a./Tallinn

SOPHIA EMILY KALDRE/5a./Tallinn

ALVER SOO/ toimetuleku 7. kl./ Siimusti

LAUR JOHANNES JAADLA/Tartu

JANNE REBANE/2a./Puka

KAROLA SAARE/6a./Pärnumaa, Are vald

ANETTE NURM/5a./Tallinn

MARTA LIISA LALL/6a./Tallinn

MARTA LUCIA PÕLLUSTE/6a./Tallinn

OTTO SAMUEL/6a./Tallinn

SOPHIA EMILY KALDRE/5a./Tallinn

GETTER JUURIKAS/6a./Häädemeeste

ANGELA TIKERPE/8a./Kose, Harjumaa

MARIELLA KALLAS/7a./Külitse

EMILYA BEATRICE GAILAN/6a./Peetri

BRITA IRV/6a./Klooga

AURELIA GARCIA/2a./Tallinn

HANNA LISETTE TAMME/7a./Haabneeme

HENDRIK RAND/9a./Haapsalu

LIISE PAU/5a./Tartu

KARMEN KARTAU/5a./Reiu küla/Pärnumaa

ANDRO OJAKÄÄR/5a./Karksi-Nuia

ANNI ROOS/6a./Saku vald

ANDRA KARU/8a./Vardi küla, Viljandimaa

JANE PERANDI/3.kl./Koonga, Pärnumaa

KERLI KOND/9a./Kergu küla, Pärnumaa

RASMUS UUSTALU/Tallinn

HANNA VAHTRA/2.kl./Palamause

RONJA HOOVI/Klooga

AGNES PRIKS/6a

ELIISE/6a/Elva LA Murumuna

GRETE/Tondi Põhikool

RIHO/Tondi Põhikool

RASMUS/Tondi Põhikool

EMMA-MEILS/7a/Elva LA Murumuna

KADI ISAK/10a/Tartu

RONJA HOOVI/6a/Klooga


Olete oodatud külastama kogu perega!

UUS NÄITUS!

Avatud stuudio “Animailm” filminukkude- ja dekoratsioonide näitus “ELASID KORD…”

Väljapanek koosneb filmide „Ütsi, ütsi, õeke!“ ja „ Tantsitaja“ nukkudest ja dekoratsioonidest. Samuti on võimalus ka filme vaadata. Eesti rahvajuttude aineliste lamenukk tehnikas filmide lavastajad on Triin Sarapik-Kivi, Piret Sigus, Marili Sokk ja Malle Valli.

2011 aastal valminud „Ütsi, ütsi, õeke!“ räägib loo sellest, mis võib juhtuda vanas saunas peale südaööd kui mängu tulevad vanapaganad, tikutops, kavalus ja ahnus. Film on inspireeritud setu käsitööst ja pulmariietusest. Lisaks traditsioonilisele lamenukk animatsioonile on animeeritud ka käsitöö valmimist, näiteks kangastelgedel kudumist, vöö punumist, tikkimist jm.

2014 aastal valminud film „Tantsitaja“ on lugu sellest kuidas karjapoiss vilepilli mängides oma õnne leiab. Tegevus toimub Muhumaal ja uisulaeva peal. Uisk on muhu saare traditsiooniline purjelaev, mida kasutati kauba ja inimeste veoks.Filmi dekoratsioonide kujundamisel on kasutatud muhu käsitöö värvikirevaid detaile.

Näitus jääb avatuks 29.märtsini k.a.

PIPARKOOGIMAANIA LASTEMUUSEUMIS

Valik suurel Piparkoogimaania 2014 näitusel Pärnu mnt. Disaini –ja arhitektuurigaleriis eksponeeritud töödest on nüüd kolinud Kalamaja lastemuuseumisse, Kotzebue tn.16. Seekord oli teemaks „MÄNGUASJAMUUSEUM“. See on piparkoogilõhnaline reis lapsepõlve. Näha saab eesti kunstnike ja disainerite poolt piparkoogist valmistatud lapsepõlve lemmikmänguasju nagu kiikhobune, jonnipunn, vurr, mängurong, kaisukaru, nukk, aga ka armastatud lauamängu „Tsirkus“ jt. Samuti on eksponeeritud Eesti Ajaloomuuseumi kogust pärinevad fotod Pärnu maanteel samades ruumides 40 aastat tegutsenud mänguasjakauplusest Laste Maailm aastal 1954. Näitust Pärnu maanteel  külastas üle 11 000 inimese, kuid neile, kes sinna ei jõudnud on see viimane võimalus heita pilk ainulaadsetele piparkoogist meistritöödele!

Näitus lastemuuseumis jääb avatuks 1. veebruarini k.a. Olete oodatud !

RETRO-MÄNGUTUBA

Ühe osana aastalõpunäitusest “Jõulurõõm ja nääripidu!” on muuseumi teisel korrusel avatud  retrostiilis mängutuba, kus leidub vaatamist  ning tegevust kogu perele. Saab mängida, nostalgitseda, multifilme vaadata.

Avatud jaanuarikuu lõpuni.

VITRIININÄITUS

“JÕULURÕÕM JA NÄÄRIPIDU”

Näha saab muuseumikogust  pärinevaid pühadeteemalisi  mänguasju, raamatuid, kaunistusi  ja postkaarte.

Avatud on ka nostalgiahõnguline retromängutuba!

Näitus Anna Davidenko autorikarud

-Tähistamaks kaisukaru sünnipäevakuud.

Tallinnlannast nuku- ja karukunstniku Anna Davidenko väljapanekul saab näha nii tema käte all sündinud esimest mängukaru, mis valmis  haige lapse rõõmustamiseks teda kodus põetades, kui mõningaid näiteid viimaste kuude loomingust. Nii kaua, kui autor ennast mäletab, on ta alati midagi oma kätega meisterdanud ja kogunud. Nii ka praegu. Tema huviobjektideks on antiik- ja retromänguasjad ning erinevad kivid, mida ta samuti oma loomingus kasutab.

Näitus jääb avatuks 30.nov. k.a.

“LOHE-DRAAKON LEENA KOOS SUGULASTE JA SÕPRADEGA”

AIRI LOOK`I AUTORINUKUD Airi Look`i esimesel isikunäitusel saab näha tema muinasjutulisi tegelasi, kes on  osalenud väljapanekutel nii siin- kui sealpool piiri. Hariduselt arhitekt-tehnik,  töötab ta hoopis butafor-dekoraatorina teatris. Kasutades seal palju erinevaid materjale sünnivad ideed ka nukkude valmistamiseks. Kunstnik on ise öelnud: “Meisterdada on mulle meeldinud juba lapsena. Nüüd ma meisterdan asju töö juures. Kuna laps minu sees elab veel edasi, siis valmistan nukke enda rõõmuks.” Näitus jääb avatuks kuni 19.10.2014

“BeebiBuum!” rändas Hiiumaale!

2013. aastal Lastemuuseumis toimunud

ning mitmete kohalike esemetega täiendatudväljapanek

on avatud 30. aprillini Hiiumaa Muuseumi Pikas Majas, Kärdla, Vabriku väljak 8 .

Lahtiolekuajad: E-R kl.10.00-18.00 / L,P kl.11.00 – 16.00

Näituse koostas ja kujundas Tuuli Silber, Kunstnik on Ulla Saar.

Urmas Tulviste lasteraamatu “SILVIA SUVEÕHTUJUTUD” illustratsioonid trepigaleriis

Lasteraamat „Silvia suveõhtu jutud“ on tänapäevane kantri-muinaslugu, kus suveks vanaema juurde Muhumaale sõitnud kaksikõed Silvia ja Signe jutustavad enda väikevennale lõbusaid ja fantaasiarikkaid unejutte. Meeleolukate vahepaladena on raamatus lugusid tüdrukute koolielust ja väikevenna lasteaiaelust Mustamäel.

Lasteraamatu autor Urmas Tulviste (s.1961) on sünnilt muhulane.

Tegevuspaiga lugu viib meid Muhumaa ajalooradadele eelmise sajandi algusaastail. Raamat on austusavaldus ja sügav kummardus autori pereliikmetele, kes on oma loominguga jätnud jälje muhu rahvakunsti ajalukku.

„Barbie’de lummuses. Kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest“.

Tegemist on koostöönäitusega, kus erakoguja Maivi Kärgineni kollektsiooninukkudele on täienduseks Matteli toodete Baltimaade ametliku esindaja Rimonne Baltic Barbie’d.

Barbie 2014. aasta tunnuslauseks on Kõik on võimalik. Avatava näitusega esitletakse 55. juubeliaastat tähistava Barbie viimaste kümnendite kollektsiooninukke ning ühe erakogu näitel pööratakse tähelepanu nukkude maailmas levinud kogemiskirele, mis alguse saanud lapsepõlve mängudest jääb kestma läbi aastate.

Väljapanek jääb avatuks kuni 28.09.2014

Fotonäitus “Väikese maailma lood”

Lastemuuseumi trepigalerii uus näitus “Väikese maailma lood” on kollektsioon fotosid Pehmikutest, mis on kokku pandud eesmärgiga näidata vaid pisikesi killukesi rõõmsast kujutlusi täis maailmast.  Pehmik on liik käsitsi valmistatud mänguasjade perekonnast. Ta on väike, enamasti mitmevärviline, kodustatud taimetoiduline loom.

Fotode ja Pehmikute autor on Laura Linnap.

Näitus on avatud märtsikuu lõpuni.

Vanad puuhobused uhkes puhvetkapis!

Alanud puuhobuse aastale pühendatud väike väljapanek muuseumikogus leiduvatest värvikatest puuhobustest.

Lisaks saab näha vanaaegset hobusteteemalist lauamängu.

Evelin Rikma autorikarude näitus

Muuseumi mängutoa vitriinides on avatud Evelin Rikma autorikarude näitus. Evelin Rikma jõudis karude valmistamiseni mõned aastad tagasi ning on jätkanud oma hobi kirglikult tänaseni. Karude valmistamise kohta pajatab Evelin ise järgnevalt: “Mõnikord poevad karud välja kellegi vanast mantli- või seelikujupist, teinekord hoopis vanast froteerätikust või pesumasinas vussi läinud kampsunist. Kuidas keegi parasjagu soovib. Lössis kehaosad saavad volüümikama kuju pehmest lambavillast. On imeline näha iga uue mõmmiku sündi! Puhuda neisse sisse hing, et uus karukodanik saaks võimaluse üles otsida päris oma Sõber inimeste seast. Ja kui ta on leitud, on see sõprus kogu eluks! “

Karude näitus on pühendatud rahvusvahelisele kaisukaru sünnipäevale, mis toimub 27. oktoobril.

“Õnnelik lapsepõlv – mänguautod Viljar Sardi kogust”

18. oktoobrist on avatud näitus „Õnnelik lapsepõlv – mänguautod Viljar Sardi kogust“, mis toob vaatajateni põlise Rakvere elaniku ja kirgliku kollektsionääri mängu- ja mudelautode kogu väikese osa. Viljar Sard alustas mudelite kogumist kuuenda klassi poisina ning mängulusti on jätkunud tänaseni. Näitust planeerides otsustati vaatajateni tuua muuhulgas 1970.-1980. aastatel Normas, Tartu Plastmasstoodete Katsetehases kui ka Salvos valmistatud liiklusvahendid. Lisaks kodumaisele toodangule on vaatamiseks väljas Ida-Saksamaal, Tšehhis ja erinevates NSV liidumaades toodetud autod.

Paralleelselt liiklusvahendite kogumisele panustab kollektsionäär ka katkiste mudelite restaureerimisele, asendades purunenud detailid uutega ning andes tagasi aja jooksul kaotatud värvkatte.

Näitus „Õnnelik lapsepõlv – mänguautod Viljar Sardi kogust“ jääb avatuks 2014. aasta veebruarikuu lõpuni.

Vahur Puiki fotode näitus „Järeltulija“ trepigaleriis avatud kuni 15.september!

Valik Facebookis samanimelises albumis avaldatud piltidest, 2011–2013

pigmentfotod, 2013

Lapsi on alati pildistatud. Enne internetti ja sotsiaalvõrgustikke jäid need

pildid perekonnaalbumitesse, mida hoiti koduses sahtlis, vaadati

sünnipäevadel või näidati külalistele, praegu aga on suurem osa lapsi

veebis piltidel esindatud juba sünnist saadik. Lapsed ise ei kontrolli seda

avalikku kuvandit, mis neist tekib.

Näitusel on pildid, kus pole näha lapse nägu.

Autori jaoks on fotograafiliselt intrigeeriv – kuivõrd on võimalik portreteerida

nägu näitamata?

NÄITUS – “BEEBIBUUM!” avatud kuni 13.oktoober k.a.

Lapsi on Eestimaal sündinud igasugustel aegadel. Laste sündivusest on  saanud meie tillukese riigi ning rahva püsimajäämise võtmeküsimus. Ammu juba on aeg küps kuulutada kõik laste lisandumist soodustav riigi strateegiliseks küsimuseks number üks. Eestisse on vaja beebibuumi!

Muuseumimaja teisel korrusel on avatud väljapanek, mis püüab heita enam või vähem nostalgilise pilgu väikelaste-vahenditele esimese Eesti Vabariigi ajast kuni uue eesti aja alguseni. Siin leidub esemeid Tallinna Linnamuuseumi, Eesti Ajaloomuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Tervishoiumuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest. Suur osa väljapandust pärineb koostaja enda, kolleegide, sugulaste ning sõprade tagavarast.

Näituse kestel kutsume ka külastajaid annetama teema- ja ajastu kohaseid esemeid ning fotosid Tallinna Linnamuuseumi kogusse.

Olgu see väljapanek väikseks eeltõukeks ühiskonna tähelepanu suunamisel lastele – meie tulevikugarantiile.

Koostaja ja kujundaja: Tuuli Silber Kunstnik: Ulla Saar

Näitus “Suvi, ei mingit kahtlust!”

Suvised mänguasjad ja -vahendid mänguasjade kogust on välja pandud II korruse vitriinidesse.

SIPSIKUD!

Lastemuuseum tähistab rahvusvahelist lastekirjanduse päeva (2. aprill) rõõmsa väljapanekuga Sipsikutest.

Nukud on meisterdanud Tallinna Sitsi lasteaia Mooniõite rühma 5-6- aastased mudilased koos vanemate ja vanavanematega

projekti „Eesti lastekirjanduse maailmas“ raames.

Projekti toetab Migratsiooni ja Integratsiooni Sihtasutus (MISA) ning sellest võib lähemalt lugeda: http://sitsiprojekt.blogspot.com/.

Näitus jääb avatuks aprillikuu lõpuni.

Näitus “Koosmäng. Aastaajad”

Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumis on avatud Eesti nukutegijate loomingu ühisnäitus „Koosmäng. Aastaajad“

Avatud näitus on teine Koosmängu nimeline rändav väljapanek, mis sündis mitmete nukutegijate poolt valitud lemmikteemal „Aastaajad“. Näitusele on toodud nukukunstnikelt  ja autorikaru tegijatelt nii abstraktseid kui realistlikke töid.

Elades Eestimaal on meil õnn saada osa neljast erinevast aastaajast – talvest, kevadest, suvest ja sügisest. Kuidas nukutegijad on neid oma töödes kujutanud, nägid nukuhuvilised kõigepealt 2011. aasta detsembrikuust alates Saaremaal, Kuressaares.  Haapsalu, Pärnu, Rakvere, Võru, Tartu on selja taha jäänud. Praegu on jõutud Tallinna.

Iga aastaaeg jätab näitusele oma jälje. Näituseruumide akende taga on olnud pehme lumesadu, käre pakane, on tilkunud räästad, kostunud esimesed kevadised linnulaulud, muutliku suve vihmasagarad on teinud aknaplekid täpiliseks, harv päike on pannud vaatajad silmi kissitama ning tuul on lennutanud sügislehti…

„Koosmäng. Aastajad“ on näitus, mis sünnib igas kohas uuesti. Ainukordne on ka nukukunst. Tavaliselt teeb kunstnik korraga vaid ühe nuku ja sellest nukust on raske koopiat teha. Vahel harva luuakse vormid, millesse saab valada rohkem kui ühe nuku kehaosasid. Sel juhul antakse välja limiteeritud seeriaid.

Nukukunstnikud kasutavad oma loomingus nii traditsioonilisi materjale – riiet, vaha, puud, keraamikat, portselani, pabermassi, plastmassi, voolimismasse – kui ka ebatavalisi ja veidraid materjale: metalli, puu- ja juurvilju, merekarpe, kive, tarbeesemeid, jahu, martsipani jms.

Näitusel esinevad Resa Tiitsmaa (1959), Leenamari Pirn (1965), Inna Smirnova (1964), Evelin Rikma, Mare Hunt (1959), Airi Look, Sveta Aleksejeva (1968), Anna Davidenko, Annika Aedma (1981), Terje Kiho (1969), Ave Maser (1967), Evelin Vassar, Pille Pattak (1973), Piret Mildeberg (1957), Kaili Kask (1973), Maris Aare (1971), Tiia Mets (1973), Aleksandra Efimova (1972), Lembe Maria Sihvre (1969), Tatjana Mokhrjakova, Liina Stratskas, Viive Noor (1955), Keret Altpere (1977), Lilian Liiväär, Mare Rannaste ja Grete Saluste (1984).

Näituse kooshoidja Mare Hunt.

Näitus jääb avatuks  5. maini 2013.

BARBIE NÄITUS

„BARBIED, KES ON HAKANUD EESTLASTEKS“

Selle-aastast Barbie sünnipäeva tähistamet  ühe pisut isemoodi väljapanekuga.

Meile on külla tulnud Barbied, kes on justkui hakanud eestlasteks.

Nukud pärinevad ühe Suure-Jaani vanaema paarisaja-pealisest kogust, millest enamuse moodustavad barbied.

Nende riietamisel on ta inspiratsiooni leidnud tuntud eesti meediategelastelt, samuti oma sõpradelt ning kodukandi inimestelt, kelle tegemisi võiks tunnustada.

Näitus jääb avatuks 12. maini 2013

Lastemuuseumi teise korruse uhkes puhvetkapis

Lastemuuseumi teise korruse uhkes puhvetkapis

saab jaanuari lõpuni vaadata vanaaegseid jõulukaunistusi!

Näitus “Kordumatud konnad”

UUS NÄITUS!

09.jaanuarist kuni 3. märtsini on muuseumi teisel korrusel avatud tore vitriininäitus „KORDUMATUD KONNAD!“ Välja on pandud endise õpetaja Emilia Tokmakova valmistatud 21 imelist konna,  igaühel  neist oma karakter ning isikupärane väljanägemine.

Samuti on Lastemuuseumis harukordne võimalus vaadata jaanuarikuu lõpuni väikest osa  Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis 17.12.2012-08.01.2013 toimunud  suurest PiparkoogiMaania näitusest „PiparkoogiOlümpia 2012“!

Fotonäitus “Mõmmiga koos”

Küllap on igal lapsel oma lemmikmänguasi. Väga paljudel on selleks kindlasti pehme karumõmm, kellega jagatakse muresid ja kes aitab õhtul uinuda. Pereti on emad-isad, vanaemad-vanaisadki hoidnud alles oma lapsepõlve lemmikuid, paljud karud on pärandatud põlvest põlve. Fotodelegi on lapsi kõige sagedamini just koos mõmmiga jäädvustatud. Näitusel „MÕMMIGA KOOS“ saab näha lapsi koos oma karudega erinevatest aastakümnetest. Pildid pärinevad Tallina Linnamuuseum fotokogust ja erakogudest.

Näituse koostas ja kujundas Tuuli Silber

Näitus “Sünnipäev”

SÜNNIPÄEVASOOV Heiki Vilep Punaseks värvin kalendrisse ruudu – See on mu sünnipäev, siin saan ma kuus. Sinna on jäänud veel kakskümmend päeva, Nii palju kordi veel päev algab uus.

Tahaksin saada ma meikapi kotti, Silmi saaks värvida, põski ja suud, Siis tahaks nukku, mis kõnnib ja räägib, Triibulist kassi ja veel palju muud.

Näiteks üks mängupoelett kuluks ära, Kus oleks kassa ja raha ja lint, Ostaksin ise sealt kõik asjad ära, Emmel ei kuluks siis mitte üks sent.

15. juubelit tähistav Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseumis on avatud näitus „Sünnipäev“, kus peategelasteks on mänguasjad või – mänguvahendid, mis on kingitud sünnipäevaks lastele ja täiskasvanutele nii eelmisel kui sel sajandil. Näitusel räägivad seega oma lugu füüsilised esemed, mis kannavad endas ühelt poolt ajaloolist ja materiaalset, teisalt emotsionaalset väärtust. Lisaks saab näitusel teada, kuidas algas ning kujunes sünnipäevade pidamise traditsioon Eestimaal.

Näituse koostajad: Rõõmus Rääbis, Maris Rosenthal Kujundaja: Lilian Juhkam Tehniline teostus: Jaan Märss

“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…”

Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus on autoritele esimene, kus eksponeeritakse enda loomerõõmuks ja huviks valmistatud mänguasju ja neid ümbritsevat universumi. Näituse jaoks on spetsiaalselt ehitatud ümmargune papimaailm ja elanikeks loodud vilditud karud ja animeeritavad nukud. Sarnase tehnikaga tehtud nukud seiklevad ka stuudio Nukufilm filmides. Nukukunstiga on mõlemad autorid kokkupuutunud varasemalt üheskoos stuudio Nukufilmis töötades. Näitus “Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” jääb muuseumis avatuks septembrikuu lõpuni.

“Ursus”

16. 02-29.04 “Ursus” Lastemuuseumi ajutiste näituste ruumis on näitus rohkem kui 300 karu osavõtul. “Ursus” tähendab ladina keeles “karu”. 2012. aasta oktoobris täitub kaisukarul 110 sünnipäev. Meie muuseumis tulid karud juba varakult seda sündmust tähistama. Tegemist on erakollektsiooniga, mille hulgast enamuses on viimaste aastakümnete poekarud. Näitusel saab ülevaate erinevatest mängukaru “liikidest”. On suveniirkarud, firmade reklaamkarud, jääkarud, pandad ja koaalad, erinevaid ameteid ja elukutseid kujutavad karud, südamlikud sõpruse ja armastuse märgiks kingitavad karud, kaisukarud, karud-unimütsid, preilid karud, erinevat värvi karud, tsirkusekarud, neljal käpal kõndivad karud ja inimese kombel kahe jalaga maas olevad karud. Iga näitusekülastaja saab ka oma lemmiku näituseruumi seinale joonistada. Koos pühendusega oma kallile karule. Mõmm!

Liina Stratskase autorinukkude näitus

Meisterdamis- ja mängutoa vitriinis oli 7. 12. 2011 – 5. 02. 2012 Liina Stratskase väga erinevates tehnikates valmistatud nukkude näitus. Oli õlenukk, tekstiilist lelud, voolitud nägudega tegelasi. See oli huvitav väljapanek erinevatest võimalustest nukke valmistada, ennast proovile panna ja katsetada. Koos kaunite uhketes rõivastes daamidega olid väljas ka kummitus, idamaine meesterahvas, koer, kes on valmistatud autori enda Koera, Tähtsa Olevuse mälestuseks. Osad eksponaadid on “laenatud” erinevatest kodudest, kuhu nad on kingitud. Nukkudega on palju mängitud, mis näitab kui tore on omada üht kellegi poolt käsitsi valmistatud lelu.

Need näitused jäävad avatuks 5. veebruarini 2012.

Lilian Liiväär “Nukud. Ühendatud lapsepõlved”

Meisterdamis- ja mängutoa vitriinis oli 30.11.2011 – 5.12.2012 vaadata Lilian Liivääre loodud ja valmistatud nukkude ja muude mänguasjade näitus. Nukkudel on omamoodi tehnikas valmistatud ilmekad näod ja kogu väljapanek oli väga südamlik. Enamus esemeid on valmistatud autori lastele mängimiseks, igal lelul oma lugu. Nagu autor ise on öelnud: “Nukkude ja teiste mänguasjade tegemine pakub võimalust või ettekäänet jälle justkui lapsepõlve tegemistesse sisse põigata – sellest ka pealkiri.” Näituse nimi oli ”Nukud. Ühendatud lapsepõlved”.

Sofia Harutjunjani kommipaberitest piltide näitus

Lastemuuseumi trepigaleriis oli kuni jaanuari lõpuni 2011 Sofia Harutjunjani valmistatud kommipaberitest dekoratiivsete piltide näitus. Paberid olid vormistatud kommikarpidesse, moodustades huvitavaid mustreid. Sellisel viisil saab ka selliseid pabereid ja pakendeid taaskasutada. Päkapikkudele meeldib!

Karu-ja doominonäitus meisterdamistoa vitriinides

27. oktoobril tähistatakse Teddy-karu, selle igavesti truu sõbra sünnipäeva suurejoonelise ja rahvusvahelise pidulikkusega. Selle kombe algatas 1980. aastatel organisatsioon Kogu Maailma Head Karud, mis ühendab karusõpru üle kogu maailma. Lastemuuseum tähistas seda päeva 2011. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite valmistatud paikkondlike mängukarude näitusega. Sõbralikult istusid kõrvuti 2011. aasta kevadel tudengite poolt valmistatud mõmmid, kes pärinevad nii Ruhnu kui Kihnu saarelt, aga ka Juurust ja Põltsamaalt. Üheskoos karudega olid näitusel samal ajal valminud rahvuslikust ornamentikast lähtuvad doominod. Näitus oli avatud novembri lõpuni.

Maarja Küla heategevuslik näitus-müük

25. novembrist 2011 – 29. jaanuarini 2012 toimus Lastemuuseumi ajutiste näituste ruumis Maarja Küla rahva poolt valmistatud esemete heategevuslik näitus-müük. Oli keraamikat, vilditud töid, mänguasju, puidutööd, ehteid… Täname vahvate meisterduste eest, mis aitasid Jõuluvanal kingikotti täita!

Muinasjutufilmi “Ütsi, ütsi, õeke!” nukkude näitus

11.novembrist 2011 - 4. märtsini 2012 saab muuseumis väikesel vitriininäitusel vaadata nukke uuest Eestis valminud muinasjutufilmist. Tegemist on otse nõelasilmast tulnud 10-minutilise animafilmiga “Ütsi,ütsi,õeke!”. “Otse nõelasilmast” on selle filmi puhul vägagi täpne öelda, sest käsitööd on teose valmimise jooksul palju tehtud.

Film põhineb Juhan Kunderi tuntud Eesti muinasjutul “Vaeslaps ja talutütar” ning on inspireeritud Setomaa rahvakunstist ning pulmatraditsioonidest. Muuseumis toimus ka selle filmi esilinastus.

Film on toodetud MTÜ Animailm poolt Eesti Kultuurkapitali toetusel. Animaatorid Marili Toome ja Triin Sarapik-Kivi, nukukunstnik Piret Sigus ja valgustaja Malle Valli.

Väike fotonäitus “Lugemiselt tabatud”

Tallinna Keskraamatukogu koostöös Photopoindi ja Looduse Omnibussiga korraldas sel aastal üle-Eestilise fotokonkursi „Lugemiselt tabatud“. Źürii töös osales ka Tallinna Linnamuuseumi Lastemuuseum, andes lisaks oma häältele ka konkursi eripreemia. Lastemuuseumi eriauhinna võitis Leini Kõrtsini tööga “Siis kui töötajad on koju läinud, algab raamatukogus…”. Pilt kujutab tabavalt seost raamatute kahemõõtmelise ja mänguasjamaailma kolmemõõtmelise maailma vahel, tekitades uudishimu raamatute vastu. Täname hea emotsiooni eest!

Fotokonkursi parimad tööd jõudsid ka näitusele Lastemuuseumi. Lisaks mänguasjade uurimisele ja nende meeleolukate fotode vaatamisele sai muuseumis tutvuda valikuga vanadest lasteraamatutest ja meisterdada/kujundada endale vahva Kalamaja järjehoidja. Kõik lugema!

 Väike fotonäitus „Lugemiselt tabatud“ Lastemuuseumis oli avatud 2. novembrist – 1. detsembrini 2011.

Maris Aare ja Kaili Kase väike nukunäitus

21. septembrist 23. oktoobrini 2011 oli meisterdus- ja mängutoa vitriinides vaadata idamaiste muinasjuttude teemalisi nukke, mille on valmistanud  Eesti nukukunstnikud Maris Aare ja Kaili Kask. Lisaks olid vitriinides muinasjuttude teemalised nukud muuseumi kogudest ning vaadata ka valik lasteraamatuid samal teemal. Vitriinid kujundas Tallinna Linnamuuseumi praktikant Portugalist Joao Araujo.

Meil oli külas Iloni Imedemaa

Mängu- ja meisterdamistoa vitriinis oli kuni 21. septembrini külas Iloni Imedemaa Haapsalust oma nukumööbli komplektiga. Lisaks oli samas ruumis väljapanek Astrid Lindgreni raamatutest Eve Rääbise erakogust. Kuigi Ilon Wikland ei ole illustreerinud kõiki Astrid Lindgreni raamatuid, tulid meie teise vitriini ennast näitama ka mõned nende raamatute teemalised eksponaadid muuseumi fondist: Pipi Pikksukad, Härra Nilssonid, “Polümeeris” toodetud Karlssonid, Suurmõmmik ja Kalle Blomkvisti luup… koos salapärase sõrmejäljega. Milliseid Astrid Lindgreni raamatuid on illustreerinud Ilon Wikland, saad teada neid raamatuid uurides, või külastades Iloni Imedemaad. Imedemaa vitriini kujundas Tallinna Linnamuuseumi praktikant Alesja Aleksejeva.

Kätlin Luht`i näitus “Replay”

26. augustist 20. novembrini 2011 oli Lastemuuseumi ajutiste näituste ruumis Kätlin Luht`i näitus “Replay”. Kätlin on Eesti ühe tuntuma nukukunstniku Resa Tiitsmaa õpilane, kes on edasi arendanud oma stiili ja leidnud huvitava materjali oma tööde teostamiseks. Näitusel sai näha taaskasutatud pakenditest, peamiselt kilest valmistatud mänguasju, objekte, ja isegi tervet rõivakollektsiooni! Avamisel toimus moeshow. Lisaks tegi autor avamisel töötoa, kus valmistati vahvaid mänguasju erinevatest kasutatud pakenditest. Hoiame loodust!

Jänese- ja kassiteemaline näitus meisterdamistoa vitriinides

MEISTERDAMIS- JA MÄNGUTOA VITRIINIDES OLI VÄLJAPANEK JÄNESE- JA KASSIAASTA PUHUL: 19. juunini oli meil külas Tartu Mänguasjamuuseum Mare Rannaste autorijäneste vitriiniga. Puidust detailid valmistas Indrek Ots ja murumätta Terje Kiho. Lisaks vitriinis jänesed muuseumi fondist: küülikud, jänesed, jänkud, pikk-kõrvad, haavikuemandad, tuttsabad, nende sõbrad. Seinal oli lisaks Heidi Hmelnitski isetehtud kasside näitus. Heidi õmbles kasse 5-aastaselt koos vanaemaga. Heidi juhendas ja andis ideid, vanaema aitas neid ellu viia. Praegu on Heidi 12-aastane ja muuseumis oli eksponeeritud tema vahva kassipere.

Autorinukunäitus “Koosmäng”

16. juunist 21. augustini oli meie muuseumi ajutiste näituste ruumis vaadata Eesti nukuautorite ühine näitus “Koosmäng”. See näitus reisis mööda erinevaid galeriisid Eestis ja Venemaal juba 2009. aastast. Lastemuuseum oli selle näitusekomplekti viimane esitluspaik, peale seda läksid nukud igaüks oma autori juurde koju tagasi. Kokku oli näitusel töid 26 autorilt.

Osalejad: Mare Hunt, Piret Mildeberg, Viive Noor, Terje Kiho, Leenamari Pirn, Külli Kukk, Lembe Maria Sihvre, Sveta Aleksejeva oma illustratsioonidega ning väikese osaga mänguasjade kollektsioonist, Kaili Kask ja Maris Aare (Loominguline ühendus Aare Kask), Ave Maser, Kati Naarits, Inna Smirnova, Tiia Mets, Pille Pattak, Lilian Bristol, Christi Kütt, Eva Kõiv, Resa Tiitsmaa, Sirje Raudsepp, Tatjana Mokhrjakova, Keret Altpere, Jevgenia Zerebtsova, Tiina Piisang, Aleksandra Jefimova, Rimma Nevski.

Näitusel olid esitletud mõned erinevatel Euroopa nukukonkursitel auhinnatud tööd: Leenamari Pirni “Pandad” ja “Nahkhiired” said auhinnatud 2010. aastal Soome nukuliidu korraldatud konkurss-näitusel Helsingis, Inna Smirnova “Malemäng” sai preemia 2009. aastal Lätis Riias toimunud rahvusvahelisel nukukonkurss-näitusel.

Näituse kuraator Mare Hunt.

Joonistuskonkursi pildid muuseumis

MAJATÄIS PILTE!  Laste joonistuskonkursile “Hea sõnumiga pildid” laekus nii palju töid, et Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogudesse need kõik näitustele ei mahtunudki. Osad tööd jäid näitusele Lastemuuseumi, aadressil Kotzebue 16, Tallinn. Näitusel olid järgmised konkursil mitte võitnud osalejate tööd: Tartu Kivilinna Gümnaasium, Raili Nurmela juhendatud tööd, Puurmanni Gümnaasium, Tallinna Lasteaed Ojake, Gregor Kaur, Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Pelgulinna Gümnaasium, Marco Kadakas, Kuressaare Põhikool, Orissaare Gümnaasium, Tallinna Kursitiku Gümnaasium, Fr. Tuglase nim. Ahja Keskkool, Lustivere Põhikool Lasteaia “Päikesejänku” rühm, Türi Majandusgümnaasium, Kasari Põhikool, Annabrita Kalda, Pärnu Lasteaed Trall, Tapa Vene Gümnaasium, Tallinna Arbu Lasteaed, Tallinna Luha Lasteaed, Tallinna Padriku Lasteaed, Tallinna Lepatriinu Lasteaed, Tallinna Juhkentali Gümnaasium, Tallinna Lasteaed Rabarüblik, Põlva Lasteaed “Mesimumm”, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Marie Bratberg Ritson, Tallinna 26. Lasteaed, Alan Mitśulis, Tallinna Tuule Lasteaed, Huvikeskus Kullo, Tartu Lasteaed Kannike, Paula Liisa Ani, Artur Kohal, Kärstna kool, Pirita Majandusgümnaasiumis, Väimela Lasteaed “Rukkilill”, Emmaste Põhikool, Tartu Lasteaed Krõll, Laste Mängu- ja Arenduskeskus “Sajajalgne”, Tallinna Männiku Lasteaed, Haanja-Ruusmäe Põhikool, Veskitamme Lasteaed, Viimsi Lasteaiad: Randvere Lasteaed, Pargi Lasteaed Võilille rühm; Pargi Lasteaiad, Meelespealille rühm; Laanelinnu maja 4. rühm. Joonistuste näitus Lastemuuseumis oli avatud 10. juunini. Muuseumis olid eksponeeritud ka kõik tööd mis olid suuremad kui A3. NB! Vaata ka “Muuseum reisib” teema alt, kus Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogudes osalejate tööd veel näitustel on!

Rahvusvaheline autorinuku näitus “Tiivad”

6. mail avasime ajutiste näituste ruumis rahvusvahelise autorinukkude teemanäituse “Tiivad”. Osalejad Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. Inglid, haldjad, linnud, lendavad vaibad, lennukid ja palju muud, mis mõtte lendama paneb. Nukud olid valmistatud väga erinevates tehnikates, oli tekstiilnukke, keraamikat, klaasi, traadist karkasse ja looduslikke materjale, voolitud nukunägusid, tikitud ja joonistatud nägusid… Igal autoril oma stiil ja töövõtted. Selliseid suure osalejaskonnaga rahvusvahelisi näitusi satub Eestisse harva ja näitus Lastemuuseumis oli avatud vaid kuu aega, 5. juunini. Edasi reisivad nukud erinevatesse Eesti galeriidesse. Eesti autorite nukud Haapsallu Iloni Imedemaale, Venemaa ja Läti nukud Tallinna Lastekirjanduse keskusesse, Soome nukud Pärnusse “Mees, naine ja elekter” II rahvusvahelisele nukunäitusele.

Kuraator Tiia Mets. Eriline tänu näituse korraldamisel abiks olemise eest Eesti Peterburi Peakonsulaadi Pihkva talitusele ja selle direktori Carl Eric Laantee Reintamme perekonnale!

Eesti osalejad: Resa Tiitsmaa, Lembe Maria Sihvre, Sirje Raudsepp, Piret Mildeberg, Aleksandra Jefimova, Loominguline rühmitus Aare Kask, Leenamari Pirn, Terje Kiho, Marianna Ratiner, Tiia Mets, Kati Naarits, Airi Look, Annika Aedma, Tatjana Jakovleva, Sveta Aleksejeva, Pille Pattak, Rimma Nevski.

Näitus “Unistus”

“Elas kord laps, kes unistas saada suureks ja maalida suuri pilte. Nüüd ongi see laps suur. Maalib suuri pilte. Ja unistab uuesti olla see laps.”

Lastemuuseumi ajutiste näituste ruumis oli sõbralikult kokku saanud kolm erinevat väljapanekut. Eksponeeritud olid joonistuskonkursi “Hea sõnumiga pildid” pea- ja eripreemia saanud tööd. Lisaks oli muuseumi tagasi jõudnud talvel Tallinna vanalinnas kaupluse “Trendtekstiil” aknal olnud meie museaalide näitus “Kingitus linnarahvale”, mis oli mõeldud kõigile avatud näitusena, tänutäheks muuseumile annetatud mänguasjade eest. Ja kolmandaks olid sellel näitusel vaadata Heidi Hmelnitski valmistatud kasside väljapanek. Heidi hakkas neid õmblema koos vanaemaga 5-aastaselt, õmmeldi Heidi juhatuse ja ideede järgi. Paljud kiisud on ka Heidi enda õmmeldud. Praeguseks on kasside omanik 12-aastane ja neid on kogunenud üks vahva kassipere. Näitus oli avatud 1. maini.

Näitus “Kogumispisik”

Väljapanek püüdis heita pilgu eri põlvkondade lapsepõlve läbi kogumisharrastuse, tutvustades laste hulgas populaarsemaid ning oma ajale kõige tüüpilisemaid kogumisobjekte. Eksponeeritud olid esemed alates 1950.aastatest kuni kaasaegseteni välja. Lisandiks mõned põnevamad erandid.

Eksponeeritud esemed pärinesid arvukatest erakogudest ning Tallinna Linnamuuseumi kogust. Koostas Tuuli Silber Kujundasid Kristiina Nurk ja Tuuli Silber Näitus oli avatud 13. märtsini 2011.

Nukumajade näitus “Imede linn”

Lastemuuseumi korraldatud nukumajade konkursile esitatud tööde näitus. Nutikad ideed, huvitavad lahendused, taaskasutatud materjalid, hoole ja armastusega rajatud kodud väikestele mängukaaslastele. Näitus oli avatud 16. jaanuarini 2011. Täname kõiki peresid, lasteaedu, koole ja huviringe, kes sellel konkursil osalesid!

Larisa Kohi Teddy-karude näitus

10.-12.12.2010 oli Lastemuuseumis Larisa Kohi Teddy-karude näitus. Autor osaleb rahvusvahelistel nukunäitustel ning tema valmistatud autorikarud olid selleks näituseks meie muuseumis vaid kolm päeva. Edasi rändasid vahvad karud Peterburgi näitusele.

Teeme ise 1000 nukku

Muuseumis sai uudistada rändnäitust ”TEEME ISE 1000 NUKKU” Käpiknukud, näpunukud, marionetid, lauateatri nukud. Vaata lähemalt alapealkirja ”Projektide arhiivi” alt

Näitus oli avatud: 5.juuni-29.august 2010.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.