FOTOD JA FOTOAJALUGU

Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 66000 fotot ja negatiivi. Asjatundjad loevad TLM fotokogu üheks paremaks Tallinna vaadete arhiiviks Eestis.Fotomuuseumis asub Tallinna Linnamuuseumi suurim kogu. See on fotokogu, mis sisaldab 66000 fotot ja negatiivi.

Kogus säilitatakse pilte Tallinnast alates 1870. aastatest kuni linna tänase päeva vaadeteni välja. Lisaks kaunile ja efektsele vanalinnale on jäädvustatud ka äärelinnade puitasumid. Fotokogu aareteks on kindlasti autorikollektsioonid Eesti kuulsate fotograafide J. ja P. Parikase, N. Nyländeri, Joh. Mülberi ja C. Sarapi töödega. Fotomuuseumi iga-aastased populaarsed püsinäitused on koostatud ainult oma kogu varade põhjal.

Fotograafia ajaloo tundmaõppimisel on suureks abiks väljapanek vanast fototehnikast. Fotomuuseumi kogus säilitatakse ligi 1000 ajaloolist kaamerat ja fototarvikut, nende hulgas on ka kuulus Eestis leiutatud pisikaamera “Minox”.

Fotoajaloo mõistmisel on abiks vanad ja uued fotoõpikud ning – kataloogid. Fotomuuseumi dokumentaalkogu sisaldab üle 2000 huvitava trükise ja käsikirja.

Õnnitluspostkaartide kollektsioon (1374 museaali) võimaldab jälgida postkaardi arengut lühiteatest kauni piltpostkaardini.

Koguhoidja:

Tanel Verk
tel: 6440553
tanel.verk@linnamuuseum.ee


Minoxi kaamera

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.