PÜSINÄITUS

2001.aasta märtsis avati muuseumis püsinäitus "Linn, mis kunagi valmis ei saa". Selle mitte kunagi valmiva linna ajalugu on jälgitav päris algusest kuni uue ärkamisaja - laulva revolutsioonini.

Kaasaegselt kujundatud näitus on atraktiivne, kasutatud on helitaustu, mannekeene ja makette. Näha saab ka vanu originaalesemeid, mis kajastavad tallinlaste elu-olu. Vanad kroonikafilmid, videod linna arhitektuuriloost ja "laulva revolutsiooni" sündmustest lisavad informatsiooni ja emotsioone. Siit peaks iga külastaja, olenemata vanusest või huvidest, leidma enda jaoks midagi, mille pärast tasub muuseumisse tulla.

Esimese saali kõige pilkupüüdvamaks eksponaadiks on Tallinna vanalinna makett, mis on valmistatud 1825. a. Tallinna ehitiste fassaadijooniste järgi.

Teisel korrusel siseneb külastaja sadamasse, kust viib tee raekoja platsile, linna südamesse, käsitööliste ja kaupmeeste pärusmaale. Siin on liikuvad lamenukud - käsitöölised vanadelt gravüüridelt ja nende organisatsioonidele, tsunftidele ja gildidele, kuulunud originaalesemed. Toompealt laskub ratsa turule aadliku-isand. Ajaloo süngemat poolt ilmestab Tallinna timukas ja tema mõõga koopia. Samas on ka raevangla piinakambri piinariistad. Järgmine saal kannab nime Toompea. Seal on keskaegse maja makett, Rüütelkonna hoonest pärit aadlivappide koopiad, noorpaar keskaegses riietuses, vanad kirstud. Varakamber on kunagine peosaal kauni rokokoodekooriga stukklae ja uhke kroonlühtriga. Edasi tuleb näituste saal, kus 2 korda aastas vahetuvad muuseumi kogude põhjal koostatud näitused. Traditsiooniks on kujunenud iga-aastased näitused jõuludest Tallinnas erinevatel aegadel.

Kolmas korrus on pühendatud Eesti Vabariigile, okupatsioonidele ning "laulvale revolutsioonile". Nutikalt lahendatud nõukogude aegne liikuv fassaad selle taga avaneva tegelikkusega pälvib samuti tähelepanu. Ülevaate nõukogude okupatsiooni eest kodumaalt lahkunud eestlaste tegevusest eesti kultuuri hoidmisel "raudse eesriide" taga annab saali otsasein, kus on ka see eesriie reaalselt olemas. Väljapaneku lõpetab Tallinna linnapeade portreede rida. Vaadata saab filme ja mängida ajaloo-alast arvutimängu.
LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.