AJARÄNNAKUD (TOIMUNUD)

Ajarännak aastasse 1514

27. veebruaril 2014 korraldas Tallinna Linnamuuseum koostöös Audentese kooliga ajarännaku aastasse 1514. Kaupmeeste lapsed olid külla palutud Hans Vianti ja tema naise Kerstini soolaleiva peole. Lastele pakuti perekond Vianti poolt raemuusikute kontserti, räägiti päevakajalisi linnasündmusi ja samuti õpetati tantsu ning palgasõdur Johannes Katz tutvustas relvakäsitlemist.

Ajarännak Liivi sõtta

13. ja 15. mail 2006 korraldas Tallinna Linnamuuseum koostöös Miikaeli Ühenduse, Vanalinna Hariduskolleegiumiga ja Olde Hansa Keskaja restoraniga neljandat korda “ajarännaku” keskaegsesse Tallinna. Mängiti Liivi sõja eelset ja piiramiseks valmistuva Tallinna argipäeva.

Ajarännak Albus

2006. aasta aprillikuus toimus ajarännak 15. sajandisse Albu põhikoolis. 15. sajandil oli rändamine ohtlik, selleks, et turvaliselt Tallinnast Tartusse jõuda, tuli reisida seltskonnaga. Muidugi jäi teele ka sõbralikke maju, kus seltsilised puhata said. Käsitöölisteks kehastunud muuseumitöötajad – Tartusse rändav seltskond tegi peatuse Albu mõisas, kus õpetati käsitööd, relvakäsitlemist ja tutvustati Tallinna elu-olu.

Ajarännak Paldiskis.

2006 aasta sügisel käisime sadamalinnas Paldiskis, linnas, mis oli nõukogude okupatsiooni aastatel seal asuvate salajaste objektide tõttu Eesti elanikele suletud. Stsenaariumi järgi peatus väikeses rootsi kalurikülas (Paldiski -rootsi k. Ragövik -piirkond oli asustatud rootslastega) reisiseltskond Revalist, kes oli teel piiskopilinna Haapsallu. Piiskop Johannesel oli probleeme tervisega ning ühtlasi tahtis ta Revali käsitöölistelt tellida kullassepatooteid ning muud käsitööd. Reisiseltskonda kuulusid munk Mauritius dominiiklaste Katariina kloostrist, kellel olid kaasas reliikviad, käsitöömeistrid, ravitsejad, muusikud ning sõjaline kaitsemeeskond. Kohalikele elanikele õpetati kirjakunsti, käsitööd, relvakäsitlemisoskust, söödi-joodi ning mängiti mänge. Taas oli kahju pöörduda tagasi aastasse 2006. Sündmus leidis kajastamist ka Paldiski televisioonis.

Ajarännak Metskülas.

2007 aasta kevadel oli reisiseltskond teel Revalist Kuressaarde piiskopi juurde ja tegi väikese peatuse ka Metskülas. Sõjamees Andrease käe all said lapsed võitluskunsti harjutada ja kullassepa õpetuse järgi endale sõrmuse meisterdada. Emand Kristiina pühendas lapsed ravimtamede saladustesse, munk Mauritius õpetas kirjakunsti, emand Margareta aga vööd punuma ja emand Marta keskaja lauamängu mängima.

Ajarännak aastasse 1878

Tallinna Päeval 2008 toimus ajarännak aastasse 1878. Koostöös Tallinna Botaanikaaia ja Eesti Loodusmuuseumi pedagoogiga tutvustasime 19.saj teise poole pargikultuuri . Osalejad VHK  7 klasside õpilased tutvusid 19. saj lõpu Tallinna poliitilise ja kultuurilise taustaga, sellele järgnevalt 19. saj pargiarhitektuuri ajalooga  ja Hirvepargi liigilise koosseisuga. Kuna park on rajatud bastionidele, siis said külalised ka teadmisi kindlustusarhitektuurist ja ka veidi sajandi relvastusest . Pargis toimus piknik , oli võimalus maalida pargivaateid ja taimi, uurida  mikroskoobiga taimi , mängida jalgpalli jne.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.