Tere tulemast!

Neitsitornis on avatud näitus “Kohtume kohvikus! – Tallinna kohvikukultuurist 1920.-1930. aastatel”

Neitsitorni muuseumkohvikus avatud  näituse väljapanekus on ajastu Tallinna kohvikukultuuriga seotud esemed Tallinna Linnamuuseumi kogudest. Vitriinides leiab kohvikutarbeid tassidest ja kannudest grammofonini.

Torni teisel korrusel avatav kohvikukultuuri näitus haakub ajastupõhiselt kõrval galeriil oleva Neitsitorni koduperioodi kajastava fotonäitusega 1930.aastatest, aga samuti võlvkeldris oleva väljapanekuga ”Magus kaup”, mis esitleb esimese vabariigi aegset Tallinna magusatootmist.

NB! On võimalik tellida Neitsitorni ekskursioon, kus tutvustame torni, selle kodulugu ning Tallinna kohvikukultuuri näitust. Täispilet   5.00€, sooduspilet (üli)õpilastele ja pensionäridele 3.50€.

Neitsitorni muuseumkohviku IV korrust on võimalik broneerida:

Väikesteks seminarideks kuni 20le inimesele.
Püstijala üritusteks suupistelaua ja veiniga kuni 30le inimesele.
IV korruse seinaknast avaneb imeline vaade Tallinna vanalinnale!

Küsige pakkumist!


Neitsitorni muuseumkohvik

pakub lisaks tänapäevasele köögile  ka ajaloolisi maitserännakuid, tutvustades  kolme eri ajastu toidukultuuri.

Keskaegse hansalinna, kuldsete 1930te ja nostalgilise nõukaaja 1980-te menüü maitsmise kõrval saab osa elamuslikust haridusprogrammist, kus sõnas, pildis ja muusikas esitletakse ajastu toidukultuuri.

Vaata lähemalt:

Elamusprogrammid ajastumenüüga täiskasvanutele: http://vanaveeb.linnamuuseum.ee/neitsitorn/haridusprogrammid/elamusprogrammid-taiskasvanutele/

ja haridusprogrammid koolidele http://vanaveeb.linnamuuseum.ee/neitsitorn/haridusprogrammid

AJASTUTE  PEOLAUAMENÜÜD ( võimalik ilma haridusprogrammita)

Ettetellimisaeg soovitavalt vähemalt nädal enne planeeritud toimumisaega. Seltskonna minimaalne suurus on 12 inimest.


WABARIIGI -AEGNE  PEOLAUD “KULDSED  KOLMEKÜMNENDADNDAD.PDF

PEOLAUAMENÜÜ NOSTALGILISED 80NDAD.PDF

NEITSITORNI MUUSEUM-KOHVIK

2013. aastal avatud Neitsitorni muuseumkohvik eksponeerib keskaegse Tallinna kahte tähtsat eluvaldkonda, toidukultuuri ja sõjandust. 14. sajandi tornist on museaalsete elementide ja kaasaegse eesti disaini sünergias kujundatud ainulaadne kohvik-restoran, kus lisaks maitsvatele roogadele saab sein-aknast ja kaitsekäikudelt nautida suurepärast vaadet  Tallinna vanalinnale ning Taani Kuninga aeda.

Neitsitornist Kiek in de Köki suurtükitorni ja Bastionikäikudesse viiv kaitsekäik annab unikaalse võimaluse ühe külastusega tutvuda seni suurima renoveeritud osaga Tallinna kesk- ja uusaegsest kaitsevööndist. Torni esimesel korrusel saab animatsiooni kaudu aimu ehitise ja piirkonna ajaloost. Tornikeldris on näitus “Magus kaup. Tallinna maiustusetootjad 1918-1940″. Maa-alusel korrusel asub modernne ja kõigi mugavustega seminariruum, mida on võimalik rentida mitmesuguste ürituste tarbeks.

Ootame Teid!

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.