Uudiste arhiiv - 2016


Kauneid jõulupühi ja õnnelikku uut aastat!

Peeter I majamuuseum soovib teile kauneid Jõulupühi ja õnnelikku uut aastat!


Peetri maja ETV+ eetris

Peetri “vana palee” ETV+ eetris. Täname “Rabarberi” meeskonda toreda loo eest!

Vaata video siin …


Laste ja noorte muuseumidefestival “Avatud mänguväljad” 15.10–06.11.2016

Muuseumidevaheline festival „Avatud mänguväljad“ leiab aset kord aastas, sügisesel koolivaheajal. Festivali moto “Avasta muuseume mängides!” vihjab mängulisele elamusele muuseumides.

2016. a toimub festivali põhiprogramm “MERE LOOD” ehk mängujuhisega muuseumide, külastuskeskuste ja raamatukogude avastamine 15.10 – 06.11 Tallinnas, Tartus, Haapsalus ning nende linnade piirkonnas. Festivali ajal on põhiprogrammis osalevates muuseumides kasutusel mängujuhised, mis suunavad läbi tegevuste ja mängude näitusi avastama. Muuseumid on ühinenud mänguväljadeks ning igale mänguväljale vastab oma alateema ja tinglik vanuseaste. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sinule sobiva raskusastmega mängujuhised sind ootamas on ning jälgida, millal saab muuseumisse minna. Kõige uudishimulikumatel on võimalik avardada oma mänguvälja veel teistesse linnadessegi — kas Tartusse, Haapsalusse või Tallinna.

Väiksemad lapsed on oodatud koos täiskasvanud saatjaga, olgu see kas ema, isa, vanaema, vanaisa või hoopis linnalaagri juhendaja. Suuremad lapsed saavad tulla ka omapäi, koos sõpradega. Unustatud pole ka väikelapsi ja beebisid. Nende jaoks leidub samuti sobivaid muuseume.

Avasta muuseume mängides!


Muuseumi virtuaalekspositsioon

Tänasest on avatud Tallinna Linnamuuseumi virtuaalekspositsioon Google Arts and Culture platvormil. Virtuaalselt saab külastada ka Peeter I maja.

Vajuta siin Peeter I majamuuseumi ekspositsiooni avamiseks


Rahvuskultuuride nädal

24. septembril olete oodatud Peeter I majamuuseumis, kus Rahvuskultuuride nädala raames toimuvad tasuta ekskursioonid eesti ja vene keeles.

14.00 – eestikeelne ekskursioon Kadrioru pargis „Peeter I aegne Kadriorg“.
15.00 – venekeelne ekskursioon Kadrioru pargis „Катериненталь времен Петра I“.

Osalemine tasuta, on vajalik eelnev registreerimine muuseumi lehel
Palume riietuda vastavalt ilmale!

Üritust toetab Tallinna linna ning korraldab Tallinna Kultuuriamet.


Valgus kõnnib Kadriorus 2016

Kutsume teid nautima festivali Valgus kõnnib Kadriorus. Traditsiooniline ja suurejooneline Kadrioru pargi suvehooaja lõpetamine toimub sel aastal 15. septembril, kell 19.00-22.30. Tuhanded tuled kaunistavad Kadrioru parki ja hooneid, erinevatel lavadel kõlab elav muusika. Festivali lõpetab ilutulestiku etendus.

Peeter I majamuuseum osaleb festivalil Valgus kõnnib Kadriorus teist aastat järjest. Oleme avatud kuni 22.00. Ootame teid!


Kadriorg 298

22. juulil täitub Kadriorg meeleolukate lastetegevuste, otsimismängude, programmide ja ekskursioonidega. Toimub Kadrioru pargi 298. sünnipäev.

Oma programmi pakuvad Kadrioru loss, Peeter I majamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Mikkeli muuseum ja Vilde muuseum.

Peeter I Majamuuseumi programm:

11.00 Ekskursioon Kadrioru pargis „Ajalooline Kadriorg. Nähtav ja nähtamatu“. Giidiks on kultuuriloolane Maria Smorževskihh-Smirnova. Kestus 60 min, vene keeles.

11:00-16:00 Programm lastele „Tsaar Peeter I kirjad oma lastele. Hüüdnimed, mängud, õpetussõnad“

11:00-16:00 Programm täiskasvanutele „Peeter I armastuskirjad kallile abikaasale Katariina I-le“

MUUSEUMISSE SISSEPÄÄS sooduspiletiga 1€

Täisprogrammiga saab tutvuda Kadrioru lossi lehel.


Certificate of Excellence 2016

Meil on au teatada, et muuseum on tunnustatud TripAdvisori poolt. Äitah Teile ning ootame ka edaspidi positiivset tagasisidet TripAdvisori lehel.


Peeter I sünnipäev

30. mail, esmaspäeval, Peeter I sünnipäeva puhul on muuseumipääs hinnaga 1€

Kell 12.00 ja 16.00 toimuvad ekskursioonid eesti keeles. Palume ekskursioonidele kindlasti registreeruda telefonil 5305 2151


Muuseumiöö 2016


Tallinna Linnamuuseum liidab Tallinna Vene Muuseumi ja Peeter I majamuuseumi

Tallinna Linnamuuseumi astub 1. mail taas ühe olulise sammu oma rohkearvuliste filiaalide võrgustiku koordineerimisel. Ühtsete üksustena hakkavad tegutsema Tallinna Vene muuseum ja Peeter I majamuuseum, mis tutvustavad vene kultuuripärandit Tallinnas.

Linnamuuseumi filiaalide ühendamine korreleerub kultuuriministeeriumi eesmärkidega Eesti muuseumielu korrastamisel, eesmärgiga muuseumide töö tõhusam ja paindlikum korraldamine.

Eesti ja vene kultuuri vastastikuste sidemete uurimisele ja kajastamisele pühendunud Tallinna Vene muuseumis kogutakse kultuuriväärtuste taastamise, kogumise, uurimise ja säilitamise huvides Tallinna eri rahvustest kodanikkonna eluolu ja kultuuri iseloomustavat ainest, sellekohane info on teretulnud aadressil Pikk 29a.


Peeter I majamuuseum kutsub kevadvaheajal võtma osa haridusprogrammidest, kus tutvume ajaloo ja kunstiga

Peeter I majamuuseum kutsub kevadvaheajal võtma osa haridusprogrammidest, kus tutvume ajaloo ja kunstiga. Oodatud on lapsed vanuses 9– 12 aastat.

Eestikeelsed programmid algavad 14.00 ning kestavad koos töötoaga umbes 1,5 tundi.

Hind 3 euro/osaleja

Palume eelnevalt registreeruda : http://vanaveeb.linnamuuseum.ee/peetrimaja/registreerimine-est/

Aadress: Mäekalda 2, Tallinn

21. märtsil
Ühe maja lugu
Sooritame meelelahutusliku rännaku 300 aastat tagasi ja saame teada, kuidas algas imelise Kadrioru ajalugu. Vanad asjad, mis muuseumis hoiul, jutustavad nii mõndagi huvitavat tsaar Peetrist ja tema abikaasast Katariinast ning kuningas Karlist.

23. märtsil
Vanade meistrite portreed
Muuseumitunni veedame vanade portreede maailmas, tutvudes värvide sümboolikaga ja võimu atribuutidega. Saadud teadmisi kinnistame kunstniku töötoas.


Loeng „Toidu- ja jooginõu stiilide segunemine 18. saj. I poole Peterburi kõrgaadli kodudes. Luksus ja vaesus.“ (vene keeles)

27. veebruaril toimub Roksana Rebrova (Peterburi, Ermitaaž) venekeelne loeng „Toidu- ja jooginõu stiilide segunemine 18. saj. I poole Peterburi kõrgaadli kodudes. Luksus ja vaesus.“

Seoses suure huviga loengu vastu on lisaks avatud registreerimine loengule 27. veebruaril kell 16.00.

Peo-, igapäeva- ja kollektsioneeritavad toidu- ja jooginõud. Mida, kes ja kuidas sõi 18. saj I poole Peterburis? Kuidas toimus vanade ja uute kommete segunemine ning uute toiduainete vastuvõtt Peterburi kõrgaadli seas.

Loengu algus Peeter I majamuuseumis 13.00, pilet – 3 eur.

NB! Kohtade arv on piiratud.

Palume registreeruda Peeter I majamuuseumi koduleheküljel http://vanaveeb.linnamuuseum.ee/peetrimaja/registreerimine-est/

Muuseumi aadress: Mäekalda 2, Tallinn.


Ekskursioonid uue aasta esimestel päevadel hinnaga 2 eur

Tallinna vanim muuseum Peeter I majamuuseum ootab huvilisi ekskursioonidele 4.-7. jaanuaril

Osavõtjatel avaneb võimalus tutvuda unikaalse Peetri „vana palee“ ekspositsiooniga. Muuseumis on nii haruldasi kunstiteoseid kui ka ainulaadseid esemeid, mis ümbritsesid Peeter I ja Katariina I nende siinviibimisel igapäeva elus. Tutvume ka taasavatud Peetri maja keldriruumidega, kus uuenduslikud sisekujunduse lahendused astuvad dialoogi muuseumi põhiekspositsiooniga.

Ekskursioonide algus 12.00, kestus 1h, pileti hind 2 eur.

Palume eelnevalt registreeruda muuseumi kodulehel.


Rahulikke jõule ja Õnnelikku uut aastat!


Peeter I Majamuuseumis on avatud renoveeritud keldriruumid uuenenud ekspositsiooniga

Renoveeritud ruum hõlmab eredaid sisekujunduslahendusi, astudes dialoogi muuseumi põhiekspositsiooniga, kus paikneb algupärane tsaariperele kuulunud barokiajastu mööbel.

Keldriruumides kohtuvad mitu ajastut. Arheoloogilised leiud ja arhiiv võimaldavad siin taasavastada kauget minevikku alates 17. sajandist, mil hoone ehitati, 18. sajandi algusest, kui maja soetas Peeter I, 19. sajandist, kui tsaari „vana palee“ avati muuseumina, kuni kaasajani.

Multifunktsionaalse keldrikorruse erikujundusega disainmööbli, vitriinid, stendid jm uuenduslikud lahendused töötas välja disainer Leonardo Meigas, lähtudes jätkusuutliku taaskasutuse põhimõtetest. Valguslahendused pärinevad firmast „Moodne valgustus“. 18. saj skulptuurid renoveeris restauraator Isabel Aaso Zahradnikova.

Olete oodatud tutvuma Peeter I Majamuuseumi uute ruumidega!


Linnaleht: Linna vanimas muuseumis avati uus kelder

“Linna vanimas muuseumis avati uus kelder”

… Praegu leiab sellest, juba 1670. aastate paiku ehitatud majast eest Tallinna linnamuuseumi filiaali, Peeter I majamuuseumi, mis on ühtlasi Tallinna vanim muuseum. Muuseumi kuraator Zurab Jänes ütleb maja ajaloo tutvustuseks: „Maja on sellest ajast, kui linnakindlustuste laiendamise ajal anti nende alla jäävate aiamaade asemele asendusmaad piirkonda, kus asub praegu Kadrioru park.” …Vaata artiklit tervikuna …


LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.