Tallinna vene muuseum

Tallinna vene muuseum asub keskaegses hoones, mida esmakordselt mainitakse 15. sajandi alguse allikates. Hoone omanik oli siis Tallinna raehärra Arent Staffenberg. Kuni 19. sajandini kuulus maja mitmetele prominentsetele perekondadele. Alates 19. sajandi II poolest kuni 1939. aastani oli omanikuks Nottbeckide perekond. Maja ehitati Nottbeckide ajal ümber korterelamuks. Eesti kultuuriloos on hoone teatud, kui Ants Laikmaa ateljee-kooli esimese asukohana (1904).

Vene trükisõna Tallinnas: 19. sajand – 1940. a.

Avatud aastanäitus „Vene trükisõna Tallinnas 19. sajandi algusest 1940. aastani”, mis tutvustab venekeelse trükisõna ajalugu Tallinnas. Näitusel käsitletakse poliitilisi ja sotsiaalseid protsesse, mis mõjutasid vene trükisõna Tallinnas konkreetsetel ajastutel ning vene trükisõna üldises kontekstis. Tähelepanu pööratakse murrangulistele vene kirjakeele reformidele 1708. ja 1918. aastal, mille tulemusel on vene kirjakeel kujunenud selliseks, nagu ta praegu on.

Eriline koht on näitusel Aleksander Borissovi erakollektsiooni kuuluvatel rariteetidel, mis moodustavad enamiku eksponeerimisele tulevast kirjalikust materjalist.

Tere tulemast näitusele!


LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.