Haridusprogrammid

Tallinna vene muuseum pakub erinevaid haridusprogramme lasteaia- ja koolilastele.

Elu nagu turg. (maist – oktoobrini)
(kestus 1 tund 15 minutit)

Programmi raames tutvume Revalis asunud erinevate turgude saamislooga. Saame teada, kus ja millega kaubeldi 19. sajandi Revalis ning millised maksevahendid olid kasutuses impeeriumiaegses Eestimaa kubermangu pealinnas. Avastamisi teeme koos kui ka eraldi, nii et kõik saavad käe külge panna. Julgemad saavad panna proovile enda võimed, kehastudes ümber Revali kaupmeheks.

Joogem teed!
(kestus 1 tund)

Tee, mida algselt peet nii imeravimiks kui nõiarohuks, on alates 19. saj keskpaigast kujunenud üheks populaarseimaks joogiks maailmas. Muuseumitunnis kogeme, kuidas Revali elanikud avastasid enda jaoks „imejoogi“ võlud, tehes üheskoos läbi 19. saj teejoomise rituaalid. Vaatleme lähemalt ka samovari, mis oli põlvest põlve pärandatav hinnaline ese ning sageli ka jõukuse näitaja. Tunni lõpetama lustaka ja kaasahaarava viktoriiniga.

Temaatilised ekskursioonid

«Vene kultuuri radadel»
(mai-oktoober). Ekskursioon vanalinnas. Kaugetest aegades peale on eesti ja vene linnakultuuri üheks puutepunktiks olnud Reval. Meie vanalinn hoiab hoolikalt mitmesaja aasta vanust kultuuripärandit. Muuseumiprogramm viib meid rännakule – nii ajas kui ruumis – mööda Revali tänavaid, tutvustades vene kogukonna saamislugu 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.


Muuseumi pedagoog Julia Kornejeva.
Tel. (+372) 53052151, julia.kornejeva@linnamuuseum.ee

Programmi hind: 4€/osaleja. Helistada teisipäevast laupäevani kell 9.00 – 17.00.
Programmi võib tellida ka e-posti teel, vastame kirjadele esimesel võimalusel.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.